Нещодавно в місті Києві пройшла «Школа МРТ», організована компанією «Фармак» – провідним українським виробником довенного контрасту для МР-томограії. У роботі Школи взяли участь 190 лікарів-рентгенологів з усієї України, в тому числі фахівець «Українського Центру Томотерапії» Олег Горошенко.
Із представлених українськими та закордонними (Італія, Польща, Сербія, Білорусь) доповідачами матеріалів варто виділити доповіді, що стосувалися пухлин яєчників, прямої кишки, скроневої кістки та основи черепа. Матеріали доповіді були структуровані для максимальної зручності практикуючих лікарів, із акцентом на щоденну роботу.
Великий інтерес викликала доповідь на тему МР-діагностики пренатального періоду (МРТ плоду). На сьогоднішній день міф про шкідливість МРТ для вагітної жінки та плоду є повністю розвіяним, більше того ця методика стає в нагоді при діагностиці вад розвитку плоду, супутньої патології вагітних тощо.
Останнім блоком дводенного форуму стали клінічні випадки, представлені лікарями. Особливо приємно, що ця частина викликала найбільший інтерес учасників, які ділилися досвідом діагностики рідкісних патології, використання МРТ у галузях, що раніше вважалися цариною інших методів обстеження.
Лікар рентгенолог УЦТ Олег Горошенко представив цікавий випадок що стосувався метастатичного ураження черевної порожнини у молодого пацієнта, яке було діагностоване за допомогою МРТ, в той час коли інші методі не показали патологічних змін. Використання МРТ для вирішення таких діагностичних задач в Україні є новинкою, зважаючи на відносну складність та досить тривалий час обстеження. Тим більш приємним є факт неодноразового успішного застосування методики – таким чином пацієнт та лікуючий лікар отримують повну інформацію про поширеність захворювання і можуть застосовувати адекватну лікувальну тактику. Клінічний випадок жваво обговорювався, що вказує на актуальність проблеми для практичних лікарів.
Загалом, захід пройшов успішно – було отримано багато цікавої та корисної інформації, спеціалісти із різних країн змогли познайомитися і поспілкуватися для подальшої співпраці на діагностичній ниві.