Новини світової онкології: надії та перспективи 2021

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Новини світової онкології: надії та перспективи 2021

Ми вступаємо в Новий рік з новими надіями. Віримо, що для наших пацієнтів також відкриються нові можливості, і лікування раку стане простішим і менш болючим.

Ми вже широко застосовуємо імунотерапію, завдяки якій імунна система організму може виявити і «атакувати» клітини злоякісної пухлини. Цей метод, можливо, стане ще більш дієвим: нещодавно вчені з Єльського університету (США) створили штучні імунні клітини-кілери, які безпомилково знищують рак.

Імунотерапія ефективна не при всіх видах онкологічних захворювань, однак дослідники з університету Тель-Авіва знайшли спосіб лікування, який допоможе обійти це обмеження. Вони пропонують використовувати мікро-пухирці газу (зараз їх застосовують, щоб краще бачити судини на знімках). Бульбашки вводять у пухлину і впливають на них за допомогою низькочастотного ультразвуку. У результаті вони вибухають і знищують 80% пухлини. Лікування завершують за допомогою генної терапії. Метод знаходиться на стадії випробувань.

«За певних частот і тисках звукові хвилі змушують мікро-пухирці діяти як повітряні кулі: вони періодично розширюються і стискуються. Мікро-пухирці можуть значно розширюватися, поки не вибухнуть. Ми зрозуміли, що це відкриття може бути використаним у якості платформи для лікування раку і почали вводити мікро-пухирці безпосередньо в пухлини грудей у ​​мишей», — розповіла Талі Іловіч, доктор філософії, доцент кафедри біомедичної інженерії Тель-Авівського університету в Ізраїлі.

Одним з великих переваг цього типу терапії є те, що застосування ультразвуку не інвазивне, що не завдає ніякої травми, а використання мікро-пухирців обмежує будь-яке пошкодження здорових тканин.

Тобто новий підхід виключає важкі побічні ефекти.

За словами ізраїльських вчених, хоча ці результати є обнадійливими, метод з використанням мікро-пухирців ще не зовсім готовий для лікування людей. Необхідне додаткове доопрацювання другого етапу «генної терапії», перш ніж він потрапить у клініку.
Чекаємо результатів, сподіваємося на прорив і віримо в краще у Новому році.

Задати питання