Онкологія і грип: настав час про це поговорити

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Онкологія і грип: настав час про це поговорити

Хочемо ми чи ні, але осінь принесла перші холоди, а це значить, що сезон грипу скоро настане. Давайте розберемося, що таке грип, що робити, щоб не захворіти, і чому це питання є важливим для людей, які перенесли рак.

Грип — інфекція, яку викликає вірус; дуже заразне захворювання. Найчастіше ми інфікуємося від кашлю і чхання людей, у яких такий вірус вже є. Симптоми проявляються швидко: високою температурою тіла, головним болем, ниючими м’язами. Будь-яка людина, яка захворіла грипом, почуває себе жахливо. Однак більшість здорових людей протягом декількох днів одужують — сильний організм позбавляється від вірусу. Але якщо імунітет ослаблений, можуть розвинутися ускладнення, наприклад, пневмонія. А це серйозна хвороба, яка потребує стаціонарного лікування. Бувають і смертельні випадки через ускладнення грипу.

Що робити, щоб не захворіти?

Вакцинація проти грипу суттєво знижує ризик зараження. Якщо вам зробили щеплення, і ви все ж захворієте грипом (що буває рідко), то, швидше за все, швидко видужаєте.

Вірус часто змінюється, тому вакцинуватися вам потрібно щорічно, щоб захистити себе від найбільш поширеного типу грипу, прогнозованого на цей рік.

Якщо ви перенесли рак, вам необхідний захист, тому що онкологічне лікування послаблює імунітет і знижує вашу опірність грипу. Після такого лікування ваша стійкість до інфекції може бути низькою протягом декількох місяців або навіть років.

Перед тим як зробити щеплення обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем-онкологом. Можливо, якщо ви ще проходите хіміотерапію або радіотерапію, фахівець порекомендує відкласти вакцинацію до закінчення лікування. У будь-якому випадку запитайте лікаря, в який час вам краще це зробити.

Побічні ефекти вакцини проти грипу

Вакцина зазвичай не викликає значних побічних ефектів. Після ін’єкції може бути невелика хворобливість навколо місця уколу, а також невелика лихоманка і біль в суглобах, які швидко проходять і не призводять до грипу.

Коли робити щеплення

Важливо зробити щеплення до того як вірус грипу почне поширюватися. Швидше за все, це станеться в наближаються зимові місяці. Тому вакцинація зазвичай починається в кінці вересня і триває до середини листопада. Час настав! Поцікавтеся наявністю вакцини у сімейного лікаря або фармацевта в аптеці.

Бажаємо вам здоров’я!

Задати питання