Онлайн-діагностика захворювань – актуальна загроза сучасності

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Онлайн-діагностика захворювань – актуальна загроза сучасності

У далекому 1989 році, коли була винайдена Всесвітня павутина, ніхто не припускав, що Інтернет стане невід’ємною частиною нашого життя, а у деяких і її чільною складовою. У вільному доступі знаходиться інформація на будь-який смак – від опису життя простих мікроорганізмів до «очманілих ручок» по збиранню бомби. У цьому бездонному океані інформації, головне завдання сучасності – вміти нею правильно користуватися.
В Інтернеті ми можемо знайти рішення будь-якої проблеми, ми замовляємо їжу з доставкою додому, купуємо речі сидячи на дивані, ми можемо працювати не вилазячи з ліжка або ніжачись на піску далеких островів – це неоціненні переваги вседоступності, але у всьому є і зворотна сторона медалі .
Наприклад – люди більше часу проводять зі своїм смартфоном, ніж з друзями за живим спілкуванням, менше рухаються, що провокує безліч захворювань і поява зайвої ваги. І найнебезпечніше – багато хто хоче вирішити виникаючі проблеми зі здоров’ям теж за допомогою Інтернету, але, не дивлячись на всі складні алгоритми роботи Мережі, замінити кваліфікованого лікаря ніщо не може, та й психосоматику теж ніхто не відміняв.
Попит породжує пропозицію. І спочатку з’явилися просто розділи на сайтах, де можна було позначивши кілька симптомів прочитати свій «вердикт», а зараз вже існує безліч повноцінних спеціалізованих сайтів, які присвячені онлайн-діагностиці. Також є форуми і розділи, де можна задавати питання, і на них відповідають фахівці, АЛЕ: це часто робиться просто щоб привернути увагу до свого ресурсу або збільшити потік пацієнтів до медичного закладу, такі відповіді засновані тільки на припущеннях доктора (якщо взагалі відповідає дійсно доктор ) і зазвичай закінчуються запрошенням звернутися до того чи іншого фахівця або провести певну діагностику. Виняток становить тільки попередня віддалена консультація або висновок доктора, які ґрунтуються на наданих пацієнтом медичних документах і матеріали діагностичних досліджень.
Перспектива отримати діагноз і план лікування не виходячи з дому, не сидячи в чергах і не витрачаючи гроші на обстеження – досить приваблива, але чи можна вірити такій діагностиці?
Таку діагностику можна порівняти з захопленням гороскопами, в теорії Ви можете наштовхнутися на правильну відповідь, рада і вирішення проблеми, але це вже йде гра з теорією ймовірності, і відсоток ймовірності цього украй невеликий.

Тільки факти:

  • Всесвітньою організацією охорони здоров’я описані десятки тисяч захворювань різного походження. З кожним роком їх список поповнюється, а деякі захворювання настільки складно диференціювати, що для правильної діагностики окремих випадків збираються цілі консиліуми кваліфікованих лікарів.
  • В Україні, щоб отримати медичну освіту потрібно, в залежності від спеціалізації, відучитися 7-9 років. І навіть коли лікар приступає до практики, він все одно продовжує постійно вчитися, іншого способу відстежити всі новинки і зміни в медичній сфері просто немає. І як після цього зазначивши де болить на 3D-фігурці можна отримати хоча б приблизно правильний висновок?
  • Не вся інформація медичної спрямованості в Інтернеті подається фахівцями, не кажучи просто про людей з медичною освітою
  • Існують різні завдання самих статей про здоров’я та медицині. Так звані «жовті» публікації спрямовані на те, щоб шокувати, а не надасть корисну інформацію, або змусити Вас клікнути і перейти на сайт. Звідси «Як вилікувати рак народними засобами», «Схудніть за тиждень на 40 кг без шкоди для здоров’я» і т. д.

Найнебезпечніше, що така самодиагностика і самолікування не просто не дасть ніяких результатів, а може погіршити наявну проблему.

Кілька прикладів симптомів і можливих діагнозів:

Одні і ті ж хворобливі відчуття в районі шлунка можуть сигналізувати про банальне нетравленні, про запалення апендикса або навіть інфаркту.

Болі у вусі можуть бути симптомами простудних проявів, патологію інфекційних захворювань і, навіть на початок запальних процесів, що відбуваються в мозку.

Першими ознаками раку передміхурової залози можуть виявитися біль в спині (особливо часто в попереку), ногах, грудях, при цьому інтенсивність болю у хворих різна.

Безсумнівно, користуватися можливостями сучасних технологій потрібно, але з користю для себе і свого здоров’я. Наприклад, багато клінік надають послугу онлайн-консультації з реальними фахівцями, яким можна розповісти про свою проблему, показати фотографії, відправити результати аналізів, обстежень або записатися на прийом. Це зручно і дійсно економить час, але лише в тому випадку, якщо це передує реальному візиту до лікаря.

Ще консультація онлайн – може бути першою допомогою в разі, якщо людина знаходиться на віддалі від найближчого медзакладу, але потребує термінового раді / підказкою. Онлайн-діагностика – це лише інформаційна допомога. Вона може задовольнити ваш інтерес і поповнити багаж знань, але ні в якому разі не є заміною повноцінного обстеження або керівництвом до дії.