Оптимізм – головний «ворог» всіх хвороб!

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Оптимізм – головний «ворог» всіх хвороб!

Розповідає Антон Покалюхін, психолог «Українського Центру Томотерапії».

Ще понад дві тисячі років тому, найбільший філософ Сократ помітив – «Ні тілесної хвороби окремо від душі».

Будь-яка хвороба – це не просто фізичне захворювання, вона дуже впливає на емоційний стан і почуття людини. В ході досліджень, вчені з’ясували, що ефективність одужання і його тривалість істотно залежить від психологічного настрою, тому що для людини важлива не тільки його тілесна оболонка, але і моральний стан.

«Надія на одужання – половина одужання», – говорив Вольтер.

Для максимальної результативності лікування, важливо правильне ставлення до ситуації, що склалася. У всіх є свої особливості особистості, страхи, надії, невпевненість, але вселивши в першу чергу собі впевненість в позбавленні від недуги, пацієнт тим самим надає найнеобхіднішу допомогу свого лікаря. Не потрібно уникати своїх почуттів, адже страх може як мобілізувати організм, так і уповільнити все фізіологічні процеси: людина намагається затаїтися, сховатися. Такий страх називають паралізуючим страхом. Але є страхи, які, навпаки, активізують всі фізіологічні процеси і тоді людині хочеться кинутися в бій. Важливо обговорювати свій психологічний стан, не закриватися в собі!

Як і страх, так само думка може бути найсильнішим каталізатором, «ліками» від багатьох проблем. Тільки сама людина може вибрати для себе шлях – безнадійності і зневіри, або оптимізму і віри в себе!

Гиппократ.jpg

З ім’ям Гіппократа пов’язано уявлення про високий моральний вигляд і етики поведінки лікаря. Клятва Гіппократа містить основоположні принципи, якими повинен керуватися лікар у своїй практичній діяльності. Просто лікування майже немає в давнину, цього не достатньо і зараз. Навіть при всіх можливостях і досягнення сучасної медицини – якщо людина припиняє боротьбу, не вірить в своє одужання, жодне засіб не буде ефективним, або буде ефективно недовго.

Бернард Шоу.jpg

Хвороба не є проблемою, як її прийнято називати. Психологи її трактують як точку розвитку, шлях до розвитку. Ті принципи і норми, якими людина користувалася до того, як захворів, ні до чого доброго не приводять. Значить потрібно міняти життєві установки. Якщо людина свідомо пропускає через себе і починає щось міняти в собі – то все вийде.

Оптимістів всяким недугам здолати складніше, ніж песимістів, навіть статистика показує, що ті ж онкологічні проблеми частіше виникають у людей, схильних до депресій. Основною причиною руйнування свого здоров’я є страх хвороби, який моделює в підсвідомості сама людина. А ось упевненість в швидкому одужанні, відмова сприймати свою хворобу, навіть просто якісь поставлені життєві цілі на майбутнє, навпаки, допомагають програмувати нашу свідомість на активний опір і ефективну боротьбу з недугою. Для того щоб закріпити в своїй свідомості «програму здоров’я і життя», необхідно використовувати методи психологічного впливу.

Краща допомогу своєму ж організму – вірити в його безмежні можливості. Не потрібно замикатися в собі і захищати себе від колишнього темпу і стилю життя. Будуйте плани на майбутнє, вдосконалюйте себе, зберігайте позитивний настрій, підтримуйте спілкування з друзями і родичами, шукайте в житті тільки хороше і будьте раді цьому! Дбайте і любіть себе і пам’ятайте, що жодне лікування не буде ефективним без вашого оптімізма- прагнення до життя і одужання!

У свою чергу, ми маємо все необхідне для того, щоб спільними зусиллями досягти найкращого результату. У нас є сучасні технології і методики, висококваліфіковані лікарі, найкраще обладнання, психологічна підтримка і участь.

Все що потрібно від Вас – це Ваше бажання, Ваша рішучість, Ваш оптимістичний настрій подолати і ПЕРЕМОГТИ виник недуга!

amosov-nickolai.jpg