Головна/П’ ять поширених упереджень про важкі захворювання
11.04.2024

П’ ять поширених упереджень про важкі захворювання

Міф №1: онкохвороби заразні

«Збій» в організмі викликаний безконтрольним розмноженням клітин, вони можуть вторгатися в навколишні тканини, ставати «безсмертними». Зазвичай імунна система та інші захисні механізми їх швидко знищують. Але іноді такі клітини виживають, з них виростає злоякісна пухлина, але вона неспроможна передаватися іншій людині.

Міф №2: онкологічні недуги передаються у спадок

Більшість злоякісних пухлин виникає внаслідок мутацій генів, і лише 5–10% усіх випадків вважаються спадковими. Людина може отримати від батьків деякі дефектні гени, але вони лише підвищують ризик, а не викликають хвороби зі стовідсотковою ймовірністю! Таким пацієнтам треба проходити спеціальні програми скринінгу (профілактичних обстежень).

Міф №3: онкохвороби виникли тільки нещодавно

Багато хто вважає саме так через погану екологічну обстановку, випромінювання різних приладів. Але ці важкі недуги з’явилися задовго до людства: ознаки ураження кісток метастазами знаходять навіть у динозаврів.

Міф №4: онко виникає через смартфони, мікрохвильові печі, Wi-Fi

В смартфонах та побутових приладах іонізуючі випромінювання не використовуються. Ці пристрої генерують лише електромагнітні хвилі у різному спектрі.

Велике міжнародне дослідження INTERPHONE не підтвердило, що використання мобільних телефонів збільшує ризик пухлин головного мозку.

Міф №5: лікування вб’є швидше, ніж сама хвороба

Терапія буває агресивною і іноді призводить до побічних ефектів. Однак з’явилися нові класи протипухлинних препаратів, які переносяться краще, ніж класична хіміотерапія. Удосконалюються схеми терапії. Операції стають дбайливішими, хірурги намагаються видалити тільки пухлину і не тягнути час.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Лікуємо без черг! Лікування
19.04.2024

Лікуємо без черг!

Рак – це велика група онкологічних захворювань, для яких характерний швидкий та неконтрольований ріст клітин, що утворюють пухлину. Відсутність лікування призводить тільки до одного результату – загибелі хворого. Тому, абсолютно логічно, що дізнавшись про діагноз, хочеться якнайшвидше розпочати лікування. Завдяки ефективно налагодженому процесу і можливості проведення лікування на двох лінійних прискорювачах, у 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 відсутні черги. […]

Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Доверху