Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua
Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

П’ ять поширених упереджень про важкі захворювання

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>П’ ять поширених упереджень про важкі захворювання

Міф №1: онкохвороби заразні

«Збій» в організмі викликаний безконтрольним розмноженням клітин, вони можуть вторгатися в навколишні тканини, ставати «безсмертними». Зазвичай імунна система та інші захисні механізми їх швидко знищують. Але іноді такі клітини виживають, з них виростає злоякісна пухлина, але вона неспроможна передаватися іншій людині.

Міф №2: онкологічні недуги передаються у спадок

Більшість злоякісних пухлин виникає внаслідок мутацій генів, і лише 5–10% усіх випадків вважаються спадковими. Людина може отримати від батьків деякі дефектні гени, але вони лише підвищують ризик, а не викликають хвороби зі стовідсотковою ймовірністю! Таким пацієнтам треба проходити спеціальні програми скринінгу (профілактичних обстежень).

Міф №3: онкохвороби виникли тільки нещодавно

Багато хто вважає саме так через погану екологічну обстановку, випромінювання різних приладів. Але ці важкі недуги з’явилися задовго до людства: ознаки ураження кісток метастазами знаходять навіть у динозаврів.

Міф №4: онко виникає через смартфони, мікрохвильові печі, Wi-Fi

В смартфонах та побутових приладах іонізуючі випромінювання не використовуються. Ці пристрої генерують лише електромагнітні хвилі у різному спектрі.

Велике міжнародне дослідження INTERPHONE не підтвердило, що використання мобільних телефонів збільшує ризик пухлин головного мозку.

Міф №5: лікування вб’є швидше, ніж сама хвороба

Терапія буває агресивною і іноді призводить до побічних ефектів. Однак з’явилися нові класи протипухлинних препаратів, які переносяться краще, ніж класична хіміотерапія. Удосконалюються схеми терапії. Операції стають дбайливішими, хірурги намагаються видалити тільки пухлину і не тягнути час.

Задати питання