Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua
Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

Паліативна хіміотерапія: проходьте лікування і продовжуйте жити

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Паліативна хіміотерапія: проходьте лікування і продовжуйте жити

Сьогодні завідуюча відділенням хіміотерапії TomoClinic Оксана Фрідман розповість про паліативне лікування пацієнтів, яке зазвичай досить тривале (іноді роками).

— Від чого залежить ефективність препарату?

— Ефективність препарату багато в чому залежить від біологічних характеристик пухлини. Є пацієнти з високою чутливістю до цитостатика, а значить, відповідь на запропонований хіміотерапевтичний протокол в цьому випадку буде кращою. Пацієнти з одним і тим же діагнозом (згідно гістологічного аналізу пухлини і стадіювання) можуть по-різному відповісти на препарат. Якщо говорити про цитостатики, то іноді після всього лише одного курсу хіміотерапії настає швидке поліпшення, при якому може зменшуватися больовий синдром, проходить кашель/задишка, у пацієнта з’являються сили, набирається вага, поліпшуються показники крові, з’являється апетит, пухлинна маса зменшується, т. я. клітини новоутворення добре реагують на препарат.

— Як оцінюється ефективність лікування?

— Для оцінки відповіді на лікування важливо проаналізувати клінічну картину пацієнта, чи зменшується маса пухлини. Важливо оцінити, як поліпшуються лабораторні показники крові, наскільки знижується рівень онкомаркерів, які були високими перед початком хіміотерапії. Заключна оцінка проводиться за результатами КТ, коли порівнюють пухлинні вогнища до проведення лікування і після нього. Підсумовуючи ці показники, доктор може зробити висновок про ефективність хіміотерапії.

— Як оцінити ефективність кожного з препаратів?

— Це неможливо зробити швидко: зазвичай паліативне лікування триває мінімум 2-3 курси, після чого аналізують відповідь пухлини. Якщо новоутворення не росте, даний протокол лікування застосовують і надалі. Якщо лікування не дає очікуваного результату або з’явилися побічні симптоми, потрібно змінити цю лінію хіміотерапії на наступну, яка прописана в міжнародних протоколах.

— Хто і як призначає препарат?

— Призначення кожного препарату в TomoClinic проходить виключно на основі міжнародних протоколів з урахуванням діагнозу, гістологічної характеристики пухлини і індивідуальної клінічної картини пацієнта. Якщо препарат призначений, значить, для цього є чіткі показання. Рішення за призначенням препаратів виносить міждисциплінарний консиліум — велика мультидисциплінарна команда компетентних лікарів. А це означає, що схема лікування складається максимально об’єктивно, а не одноосібно. Тому TomoClinic віддає пріоритет індивідуальному та комплексному підходу в лікуванні кожного пацієнта.

Задати питання