За підсумками «Білих ночей». Тетяна Бойко: Форум «Білі ночі» став однією з найбільш значущих подій онкологічного співтовариства в цьому році

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>За підсумками «Білих ночей». Тетяна Бойко: Форум «Білі ночі» став однією з найбільш значущих подій онкологічного співтовариства в цьому році
онкофорум томоклиник

У кінці червня відбувся VI міжнародний онкологічний форум «Білі ночі». Як і всі масштабні заходи, медичний конгрес в цьому році пройшов у віртуальному форматі, і лікарі нашого центру отримали унікальну можливість відвідати в онлайн-режимі практично всі сесії.

Буквально «перемикаючи канали», фахівці слухали доповіді провідних онкологів світу, знайомилися з презентаціями, брали участь у дискусіях і майстер-класах.

Про підсумки заходу, про перспективи і нові можливості для пацієнтів розповіла заступник головного лікаря ТomoClinic, променевий терапевт Тетяна Бойко:

— Це був цікавий і яскравий науково-практичний форум: 198 годин ефіру, під час якого спікери з 23 країн представили 470 доповідей. Експерти світового рівня і молоді вчені, організатори охорони здоров’я та практикуючі лікарі ділилися знаннями, досягненнями, досвідом.

Що найважливіше ви можете відзначити?

З насиченої, змістовної програми форуму складно виділити щось найбільш значуще. Варто відзначити, що всі спікери і учасники дискусій наголошували на необхідності мультидисциплінарного підходу до лікування онкологічного пацієнта. І для мене як для лікаря, і для всіх пацієнтів важливо, що підхід у нашому центрі не відрізняється від світового,— для кожної людини індивідуально тактику лікування розробляє комісія фахівців різних профілів.

Які новини в області променевої терапії? Чим ділилися ваші колеги?

Радіотерапевтам TomoClinic був цікавий досвід колег при виконанні променевої терапії пацієнткам з раком молочної залози після реконструктивних і онкопластичних операцій. Адже в нашому центрі успішно проводиться радіотерапія таким пацієнткам. І ми ще раз змогли переконатися, що завдяки унікальним можливостям сучасних лінійних прискорювачів та високому професіоналізму лікарів, фізиків, рентгенлаборанта наші пацієнтки отримують променеве лікування на найвищому, світовому рівні.

Що вам запам’яталося найбільше — найяскравіше, цікаве, перспективне для пацієнтів?

З того, що найбільше запам’яталося, хочу відзначити секцію Європейської школи онкології, де обговорювалися проблеми діагностики і оптимального лікування рідкісних типів пухлин. Пухлину відносять до рідкісної, якщо реєструється менше 6 нових випадків на 100 тис. населення в рік. У наш центр звертаються пацієнти з усіх регіонів України та інших країн, і випадки рідкісних пухлин зустрічаються досить часто. Тому у нас є досвід лікування таких пацієнтів. На жаль, у зв’язку з «рідкістю» в більшості випадків чітких стандартів ведення цієї патології немає. Кожна клініка в світі приймає рішення по оптимальному лікуванню рідкісної онкопатології, яке ґрунтується на власному досвіді і аналізі даних літератури. Міжнародний онкологічний форум надав ще одну можливість поповнити свої знання, що вкрай важливо для наших пацієнтів.

Крім того, цікаво пройшла секція під інтригуючим гаслом «Руйнівники легенд». Учасники обговорювали зміну стратегії лікування пацієнтів з раком простати і нирки в епоху імунотерапії і таргетної терапії.

Ще одне дуже важливе, на мій погляд, нововведення цього року — в рамках форуму вперше була проведена онлайн-сесія для пацієнтів і їх родичів «Що потрібно знати онкологічному пацієнтові?» 14 експертів дали відповіді на популярні питання про діагностику, лікування раку і профілактику ускладнень.

«Жива хірургія» з показовими демонстраціями хірургічних втручань з операційних блоків провідних клінік Європи, інтерактивне обговорення складних випадків, новітніх досягнень молекулярної діагностики, перспектив індивідуалізованого лікування, соціальної та психологічної реабілітації пацієнтів — ось лише неповний перелік розширених можливостей онлайн-трансляції, завдяки чому форум «Білі ночі»став, мабуть, одним з найбільш значущих подій онкологічного співтовариства в цьому році.

Задати питання