Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua
Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

Чому потрібно обстежитися, навіть якщо нічого не турбує?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Чому потрібно обстежитися, навіть якщо нічого не турбує?

Якщо вас нічого не турбує – це не означає, що у вашому організмі не відбувається ніяких серйозних змін. Існує група дуже небезпечних захворювань – злоякісні новоутворення, які часто страшні тим, що виникають і ростуть непомітно для людини, при цьому дають про себе знати вже на тій стадії захворювання, коли допомогти хворому вже не в змозі жоден з існуючих на сьогоднішній день методів лікування.

Однак якщо виявити онкологічне захворювання на ранній стадії, то в більшості випадків результат лікування буде позитивний, життя буде продовжена і якість життя також може бути на високому рівні, тобто людина залишається соціально-адаптованим, продовжуючи жити звичним життям, а найголовніше є можливість зберегти орган, а це те чого найбільше бояться пацієнти.

Як же не пропустити пухлину і вчасно вжити необхідних заходів? У радянському союзі існувала дуже правильна система – регулярні профілактичні огляди. Одним з методів раннього виявлення онкопатології є скринінг.

Основною причиною виявлення онкопроцесу на II-III і IV стадіях – є відмова населення від проходження своєчасних профоглядів. Дуже часто люди не проходять їх по 5 – 10 і більше років. Навіть власноруч пишуть відмову від огляду попросьбе лікарів пройти обстеження.

Про це говорять і цифри. За 2013 рік в Україні зареєстровано 164 485 нових випадків злоякісних захворювань і тільки 26,4% виявлені при профілатіческіх оглядах відповідно діагноз рак виявлено в IV стадії у 15% – 24672 людини і в ІІІ стадії 18% – 29607 осіб. Давайте вдумаймось в ці цифри вони – шокуючі з безвідповідальне ставлення до свого здоров’я

Нагадуємо, що щорічний онкопрофогляд – це огляд і обстеження здорової людини, який не має ніяких скарг і відхилень в стані свого здоров’я. Онкопрофоглядів проводяться в оглядовому кабінеті. Цим оглядам підлягають всі люди раз на рік.

Скринінг – це регулярне обстеження популяції з метою раннього виявлення захворювання, використовуючи самий інформативний метод виявлення певного виду онкозахворювання.

Якщо за скрініга його організацію має відповідати держава то за проходження профоглядів відповідає сама людина.

У зв’язку з тим, що ризик виникнення злоякісних новоутворень зростає з віком, в першу чергу більш уважним на можливий розвиток онкології треба бути людям у віці старше 40 років. І починаючи з цього віку проходити регулярне обстеження. Що включає в себе регулярне обстеження? Жінкам, у першу чергу, робити цитологічні мазки для виявлення патології шийки матки, мамографію і УЗД молочних залоз (скринінг раку молочної залози), трансвагинальное УЗД органів малого таза (скринінг раку яєчників, раку ендометрія). Чоловічій половині здавати онкомаркер ПСА і робити Трансанальна УЗД передміхурової залози (скринінг раку передміхурової залози). І чоловікам і жінкам необхідно регулярно проходити такі малоприємні дослідження, як езофагогастроскопія (ЕГДС) (для виявлення раку стравоходу, шлунка) і колоноскопія (для виявлення раку товстої кишки), УЗД органів черевної порожнини (скринінг раку органів гепатобіліарної зони: печінки, жовчного міхура, підшлункової залози), УЗД нирок (скринінг раку нирок) і УЗД щитовидної залози (скринінг раку щитовидної залози), флюорографію (скринінг раку легкого). Так само при необхідності, використовується МРТ (Магнітно-резонансний томограф), КТ (комп’ютерна томографія), ПЕТ-КТ Цим переліком обстежень можна виявити найбільш поширені форми онкологічних захворювань.

Деякі з цих досліджень мало приємні, і є певний контингент людей, які до останнього будуть терпіти біль і дискомфорт, але ту ж ЕГДС зроблять в останню чергу. А тепер подумайте, на шальках терезів перебувають 10 хвилинна маніпуляція, неприємна, але пережити можна, і ваше життя або життя вашого близького.

Ще раз хочу акцентувати увагу, що рак можна вилікувати в тому випадку, якщо він виявлений на ранній стадії. Якщо ж стадія запущена, то маніфестувати рак (коли вже з’явилися ознаки захворювання) забирає хворого швидко і нещадно, незалежно від фінансового стану хворого, рівня лікувального закладу, кваліфікації фахівців і дорожнечі обладнання, які тільки можуть продовжити життя на кілька місяців.

У наші дні онкологія молодіє, тому молодим також не варто забувати про періодичний похід в діагностичний кабінет. Не варто, звичайно, при найменшому нездужанні кидатися в паніку з криками «про Боже, я вмираю, це рак!». А розумно підходити до цього питання – йти на консультацію до фахівця і проходити необхідне обстеження.

Візьміть профілактику за норму!

Пам’ятайте будь-яке захворювання легше запобігти, ніж лікувати!

Онкопрофогляд – правильний підхід до свого здоров’я!