Головна/Чому потрібно обстежитися, навіть якщо нічого не турбує?
11.04.2024

Чому потрібно обстежитися, навіть якщо нічого не турбує?

Якщо вас нічого не турбує – це не означає, що у вашому організмі не відбувається ніяких серйозних змін. Існує група дуже небезпечних захворювань – злоякісні новоутворення, які часто страшні тим, що виникають і ростуть непомітно для людини, при цьому дають про себе знати вже на тій стадії захворювання, коли допомогти хворому вже не в змозі жоден з існуючих на сьогоднішній день методів лікування.

Однак якщо виявити онкологічне захворювання на ранній стадії, то в більшості випадків результат лікування буде позитивний, життя буде продовжена і якість життя також може бути на високому рівні, тобто людина залишається соціально-адаптованим, продовжуючи жити звичним життям, а найголовніше є можливість зберегти орган, а це те чого найбільше бояться пацієнти.

Як же не пропустити пухлину і вчасно вжити необхідних заходів? У радянському союзі існувала дуже правильна система – регулярні профілактичні огляди. Одним з методів раннього виявлення онкопатології є скринінг.

Основною причиною виявлення онкопроцесу на II-III і IV стадіях – є відмова населення від проходження своєчасних профоглядів. Дуже часто люди не проходять їх по 5 – 10 і більше років. Навіть власноруч пишуть відмову від огляду попросьбе лікарів пройти обстеження.

Про це говорять і цифри. За 2013 рік в Україні зареєстровано 164 485 нових випадків злоякісних захворювань і тільки 26,4% виявлені при профілатіческіх оглядах відповідно діагноз рак виявлено в IV стадії у 15% – 24672 людини і в ІІІ стадії 18% – 29607 осіб. Давайте вдумаймось в ці цифри вони – шокуючі з безвідповідальне ставлення до свого здоров’я

Нагадуємо, що щорічний онкопрофогляд – це огляд і обстеження здорової людини, який не має ніяких скарг і відхилень в стані свого здоров’я. Онкопрофоглядів проводяться в оглядовому кабінеті. Цим оглядам підлягають всі люди раз на рік.

Скринінг – це регулярне обстеження популяції з метою раннього виявлення захворювання, використовуючи самий інформативний метод виявлення певного виду онкозахворювання.

Якщо за скрініга його організацію має відповідати держава то за проходження профоглядів відповідає сама людина.

У зв’язку з тим, що ризик виникнення злоякісних новоутворень зростає з віком, в першу чергу більш уважним на можливий розвиток онкології треба бути людям у віці старше 40 років. І починаючи з цього віку проходити регулярне обстеження. Що включає в себе регулярне обстеження? Жінкам, у першу чергу, робити цитологічні мазки для виявлення патології шийки матки, мамографію і УЗД молочних залоз (скринінг раку молочної залози), трансвагинальное УЗД органів малого таза (скринінг раку яєчників, раку ендометрія). Чоловічій половині здавати онкомаркер ПСА і робити Трансанальна УЗД передміхурової залози (скринінг раку передміхурової залози). І чоловікам і жінкам необхідно регулярно проходити такі малоприємні дослідження, як езофагогастроскопія (ЕГДС) (для виявлення раку стравоходу, шлунка) і колоноскопія (для виявлення раку товстої кишки), УЗД органів черевної порожнини (скринінг раку органів гепатобіліарної зони: печінки, жовчного міхура, підшлункової залози), УЗД нирок (скринінг раку нирок) і УЗД щитовидної залози (скринінг раку щитовидної залози), флюорографію (скринінг раку легкого). Так само при необхідності, використовується МРТ (Магнітно-резонансний томограф), КТ (комп’ютерна томографія), ПЕТ-КТ Цим переліком обстежень можна виявити найбільш поширені форми онкологічних захворювань.

Деякі з цих досліджень мало приємні, і є певний контингент людей, які до останнього будуть терпіти біль і дискомфорт, але ту ж ЕГДС зроблять в останню чергу. А тепер подумайте, на шальках терезів перебувають 10 хвилинна маніпуляція, неприємна, але пережити можна, і ваше життя або життя вашого близького.

Ще раз хочу акцентувати увагу, що рак можна вилікувати в тому випадку, якщо він виявлений на ранній стадії. Якщо ж стадія запущена, то маніфестувати рак (коли вже з’явилися ознаки захворювання) забирає хворого швидко і нещадно, незалежно від фінансового стану хворого, рівня лікувального закладу, кваліфікації фахівців і дорожнечі обладнання, які тільки можуть продовжити життя на кілька місяців.

У наші дні онкологія молодіє, тому молодим також не варто забувати про періодичний похід в діагностичний кабінет. Не варто, звичайно, при найменшому нездужанні кидатися в паніку з криками «про Боже, я вмираю, це рак!». А розумно підходити до цього питання – йти на консультацію до фахівця і проходити необхідне обстеження.

Візьміть профілактику за норму!

Пам’ятайте будь-яке захворювання легше запобігти, ніж лікувати!

Онкопрофогляд – правильний підхід до свого здоров’я!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху