Підозра на рак грудей: як впоратися з тривожним очікуванням діагнозу?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Підозра на рак грудей: як впоратися з тривожним очікуванням діагнозу?

Якщо під час самостійного огляду або планового обстеження молочної залози було виявлено новоутворення, це викликає тривогу у кожної жінки. І очікування результатів діагностичних та лабораторних досліджень, зі зрозумілих причин, може «тиснути» на вашу психіку.

Деякі люди намагаються впоратися з цим за допомогою самоосвіти, намагаючись спланувати для себе можливі варіанти; інші знімають стрес, намагаючись відволіктися за допомогою якихось сторонніх занять; треті ж вважають, що час очікування дає їм можливість зважити свої пріоритети або поглибити важливі відносини.

Незалежно від вашого поточного настрою, ось деякі факти, про які слід пам’ятати:

 • Тільки близько 20% всіх пухлин молочної залози є злоякісними.
 • Більшість злоякісних пухлин успішно піддаються лікуванню.
 • Можливості для лікування раку постійно розширюються, і зараз є всі необхідні методи, щоб перемогти своєчасно діагностований рак. Наприклад томотерапія (вид променевої терапії) є органозберігаючим методом, який також попереджає можливість розвитку метастаз.

Кілька практичних порад про те, що робити в період очікування:

 • Оцініть те, як ви витрачаєте емоційну енергію і постарайтеся зменшити «зайвий» стрес.
 • Намагайтеся вживати здорову їжу.
 • У міру можливості, більше гуляйте або займайтеся фізичними вправами.
 • Постарайтеся заручитися підтримкою людей, що побували в аналогічній ситуації.
 • Заспокоюйте свою нервову систему за допомогою медитації, молитви, або просто думаючи про те, що призводить вас в умиротворений стан (спосіб для кожного індивідуальний).

диагностика рака груди

Тривожні ознаки, які можуть свідчити про те, що вам потрібна допомога в подоланні стресу:

 • Нав’язливі думки. Якщо ви постійно думаєте про рак, то, ймовірно, треба постаратися переключити думки на щось інше або поговорити з фахівцем, який підкаже способи усунути або зменшити це занепокоєння.
  Якщо ви погано спите, перестаєте стежити за собою, не приділяєте уваги дітям, драматизуючи ситуацію або проводячи довгі години за комп’ютером у пошуках інформації, то, очевидно, настав час прийняти допомогу фахівця.
 • Ухилення. Не слід ставити самому собі діагноз, відкладати рекомендовані вам аналізи, або зовсім ухилятися від них. Якщо лікар призначив вам додаткові аналізи, то це тільки тому, що йому необхідно отримати більше інформації. Якщо рекомендовані додаткові аналізи, то в ваших інтересах негайно слідувати цих рекомендацій. У разі сумнівів з приводу доцільності призначених досліджень або кваліфікації лікаря – не бійтеся, зверніться до іншого фахівця, скористайтеся послугою «друга думка». Ви повинні бути на 100% впевнені, що в вашому діагнозі немаєне буде помилки, адже наслідки лікування або зволікання з необхідним лікуванням – незворотні.
 • Почуття «перевантаженості порадами». Не слід вважати, що чиясь ситуація або історія буде повністю збігатися з вашою. Ви маєте повне право самостійно вирішувати, коли і як краще отримувати поради. І хоча можна і потрібно звертатися до доброзичливо налаштованим друзям і знайомим, щоб вони поділилися своїм позитивним і негативним досвідом, ви повинні прислухатися до своїх емоціям. Ви завжди маємо право сказати, що отримали достатньо порад і більше не потребуєте їх.
 • Безпорадність або відчай. Депресія. Якщо ви виявите у себе симптоми депресії, обов’язково повідомте про це своєму лікареві. Хоча смуток, тривога, смуток – це природні емоції в такий період, обов’язково постарайтеся зберігати надію і завжди підтримувати її вогник всередині себе.

диагноз рак груди депрессия

Існують періоди в житті кожної людини, коли він потребує допомоги психолога, і підозра на рак – один з них. Не бійтеся що подумають оточуючі, це просто фахівець який знає як допомогти справитися з емоційним дискомфортом не шляхом самостійного підбору засобів «наосліп», а за допомогою ефективних прийомів, які поліпшать ваш стан значно швидше. Такий фахівець є при кожній сучасній клініці, де ви будете здавати аналізи і проходити обстеження. Ви можете поділитися з ним своїми думками, переживаннями і страхами, задати всі хвилюючі питання та отримати відповіді від обізнаного, кваліфікованого фахівця, а не шукати їх в просторах інтернету.

Задати питання