«Подумаю про це завтра» або Чому тактика Скарлетт О’Хара в гінекології не виправдана

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>«Подумаю про це завтра» або Чому тактика Скарлетт О’Хара в гінекології не виправдана
онкология гинекология пандемия

Пандемія COVID-19 схожа на війну з невидимим супротивником. Важливо не тільки вистояти, але і не оминути увагою інші захворювання. Адже вони нікуди не йдуть, в тому числі і гінекологічні проблеми. Говоримо з акушером-гінекологом TomoClinic Олегом Чижовим, наскільки для жінок важлива своєчасна діагностика і що може трапитися, якщо її відкладати.

«Жінка повинна стежити за своїм здоров’ям протягом усього життя. Це святе. На жаль, в період пандемії багато хто вирішив «пересидіти» гінекологічні проблеми вдома: відкласти огляди, діагностику та лікування на потім. Менше звертали увагу на симптоми, займалися самолікуванням», — каже Олег Чижов.

Подивимося правді в очі: у зв’язку з карантином у багатьох виник страх відвідування лікарень і лікарів. В ізоляції жінки обмежили переміщення, контакти, фінансові розтрати і скоротили число планових перевірок у гінеколога.

Чому в деяких випадках це бомба уповільненої дії?

Недостатнє обстеження або його відтягування виливається в загострення або запущені форми хвороб. Якщо відкласти скринінг, то через деякий час можна дізнатися про наявність онкогінекологічного захворювання і виявити його на пізній стадії.

Олег Чижов: «У період пандемії відсутність скринінгових заходів призвела до скорочення активно виявлених нових випадків захворювання. Але якраз серед діагностованих випадків ми знаходимо все більше запущених стадій з агресивними типами раку. До таких сумних результатів може призвести несвоєчасне звернення до гінеколога».

Доступна діагностика, яку можна провести вже зараз

Який варіант ви зазвичай обираєте: відвідати стоматолога двічі на рік для профілактики ускладнень або чекати, поки з’явиться біль? У гінекології все практично так само, тільки рак не болить і може виникнути в жіночому організмі, не проявляючи зовнішніх симптомів. Тому і жінка повинна звертатися до фахівця планово, не відкладаючи візит в довгу шухляду, не чекаючи болю або симптому, який поквапить до лікаря.

Хороша новина в тому, що TomoClinic пропонує для цього всі умови і можливості:

  1. УЗД. Практично кожен випадок гінекологічного захворювання вимагає ультразвукового дослідження органів малого таза. Це доступно, недорого, безболісно. Експрес-метод швидко повідомить про проблему і вкаже на патологію.
  2. КТ і МРТ. Ці методи дозволять уточнити гінекологічне захворювання. Для діагностики в нашому медичному центрі застосовують апарати експертного класу, з якими працюють кваліфіковані досвідчені фахівці.
  3. Біопсія. Вивчення частинки тканини допоможе встановити остаточний діагноз, визначити форму раку і ефективну схему подальшого лікування, щоб максимально швидко до нього перейти.
  4. Діагностична гістероскопія за допомогою оптичної системи німецького бренду KARL STORZ. Високоточний, безкровний, ефективний, малотравматичний метод. «Золотий стандарт» в світовій гінекології та медична діагностична технологія XXI століття, що доступна в Кропивницькому. При необхідності в нашому центрі проводяться лапароскопічні операції.
  5. Кожен огляд фахівця і скринінгові дослідження проводяться при обов’язковому дотриманні ізоляційно-обмежувальних заходів для протидії вірусу COVID-19.

«Пандемія пройде, а «занедбана» хвороба може проявитися пізніше. Тому не бійтеся онкоскринінгу, адже це культура регулярної перевірки здоров’я. Призначте день і час для огляду у гінеколога. Приділіть своєму жіночому здоров’ю півгодини на рік», — рекомендує всім жінкам гінеколог Олег Чижов.

Запишіться на консультацію, діагностику і огляд фахівця в Кропивницькому лінією допомоги 0 800 33 16 78 — дзвінок безкоштовний по Україні. Контакт-центр працює щодня.

Задати питання