Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua
Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

Правила проходження мамографії та УЗД

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Правила проходження мамографії та УЗД

Діагностичний трейлер «Медична мобільна консультація» біля ТЦ «Копілка» в Кропивницькому веде свою активну роботу, і ми хотіли б проінформувати вас щодо принципів проведення УЗД грудей і мамографії більш детально. Жінки мають розуміти, за яких умов проводиться кожне дослідження і в яких випадках воно їм показане.

ВОЗ рекомендує щомісяця проводити обстеження власних грудей самостійно і раз на рік — у лікаря. Також жінкам після 40 років відповідно до міжнародних протоколів лікування необхідно щорічно проводити мамографію. Якщо онкологічне захворювання грудей зустрічалося у близьких родичок або присутні інші фактори ризику, то щорічне обстеження можна починати проводити раніше.

Проведення мамографії необхідно запланувати на 6-16 день менструального циклу: саме в цей період дослідження буде максимально інформативним для пацієнта. Також в діагностичному трейлері «Медичної мобільного консультації» чекають на жінок з направленням, яке бажано отримати у свого мамолога або гінеколога-мамолога. Якщо направлення немає, то проконсультуватися щодо того, чи показана вам мамографія, можна у фахівця TomoClinic.

До 40 років мамографію проводити небажано в силу променевого навантаження на організм і вікових особливостей будови молочної залози. Замість цього діагности проводять УЗД молочних залоз — більш безпечне дослідження, яке залишається інформативним незалежно від дня менструального циклу.

Задати питання