Представники команди «Українського Центру Томотерапії» на ESTRO 37

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Представники команди «Українського Центру Томотерапії» на ESTRO 37

У період з 20 по 24 квітня 2018 р. у Барселоні (Іспанія) проводилась конференція ESTRO 37. Місією конференції є надання можливості радіаційним онкологам, медичним фізикам, радіобіологам та променевим терапевтам співпрацювати з іншими онкологічними організаціями та обмінюватись досвідом в галузі лікування онкологічних захворювань.

Головний лікар «Українського Центру Томотерапії», Степан Крулько: «ESTRO – це одна з головних подій для радіологів та лікарів-онкологів. Спеціалісти «Українського Центру Томотерапії» щороку відвідують конференцію і завжди повертаються з новими знаннями і досвідом.»

Конференція ESTRO дає можливість ознайомитись з різними новинками від виробників обладнання для діагностики та лікування онкологічних захворювань. Велика увага на цьогорічній конференції приділялась програмному забезпеченню дозиметричного планування та обробки і аналізу діагностичних зображень.
Фізики «Українського Центру Томотерапії» Гуменюк Микола та Гуменюк Катерина ознайомились з можливостями нових версій систем дозиметричного планування Monaco 5.11 (від Elekta) та Precision (від Accuray). Всі виробники доклали максимальних зусиль для забезпечення свого ПО автоматизацією створення контурів та розширення можливостей адаптивного планування суттєво зменшивши при цьому номінальний час обрахунку планів. Завдяки постійному стрімкому прогресу обчислювальної техніки в великих європейських центрах частково експлуатуються програми автоматичного дозиметричного планування. Дана практика дозволяє значно скоротити робочий час спеціалістів при створенні простих планів та приділити більше часу складним і неординарним випадкам. Всі виробники прагнуть покращити точність донесення дози і спростити процес візуалізації положення пацієнта під час лікування.

Звичайно, фізики «Українського Центру Томотерапії» прослухали лекції провідних спеціалістів галузі щодо проблем та перспектив розвитку медичної фізики та майбутньої ролі спеціалістів в лікувальному процесі; ознайомились з фіксуючими пристроями різний світових брендів, як уже відомих в Україні, так і нових, які лише виходять на світовий ринок. Багато доповідей цьогорічної конференції стосувалися протонної терапії та радіобіологічних показників.

   Старший інженер-радіолог, Микола Гуменюк: «Взагалі конференція вражає своїми масштабами, рівнем організації та представленої інформацією. На мою думку, кожен з учасників зміг знайти багато нового для себе»

Задати питання