Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua
Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

Про любов, або чи є вікова межа для важливих обстежень?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Про любов, або чи є вікова межа для важливих обстежень?
mammografiya trailer kropyvnytskiy

Вам 40 років або більше? Щорічна мамографія не дасть раку грудей шансу зруйнувати ваше життя. Мамографія — рутинне дослідження, яке вже давно в усьому світі визнане золотим стандартом обстеження молочних залоз.

Однак, коли ми чуємо від фахівців «40 і більше», залишаються відкритими питання: «Більше — це скільки? У якому віці можна припинити мамографію? Чи є вікова межа, коли ймовірність захворіти на рак грудей буде дуже малою?»

Результати міжнародних досліджень і дані нашого Національного канцер-реєстру показують, що рак грудей продовжує залишатися серйозною загрозою для жінок і після 75 років.

«Жінки у віці 75 років і старші повинні продовжувати проходити скринінгову мамографію через порівняно високу захворюваність на рак молочної залози, яка виявлена в цій віковій групі, згідно з результатами досліджень, представлених на щорічних зборах Радіологічного товариства Північної Америки (RSNA)», — до такого висновку прийшли американські фахівці, проаналізувавши результати масштабних багаторічних досліджень.

Неоптимістичну картину дає і наш Національний канцер-реєстру: рак грудної залози займає перші позиції із захворюваності і смертності з 30-річного віку і після 75+.
Ситуацію прокоментував завідувач хірургічним відділенням нашого центру, лікар-мамолог, хірург-онколог Дмитро Караськов:

«Скринінгові державні програми в різних країнах переслідують не тільки результат, але і фінансову “доцільність”, щоб виявити ранній рак у молодого і працездатного населення. Тому ми повинні самі дбати про наших близьких. Межі “зрілості” і “старості” зараз розсунуті.

Жінка після 75 років — не просто жінка, а мама, бабуся, можливо, і прабабуся, яка часто віддає всі сили і увагу близьким, дітям, онукам. Даруйте їй любов! Не забувайте ні про своє здоров’я, ні про здоров’я своїх рідних жінок. Щорічна мамографія і, при необхідності, огляд та консультація фахівця-мамолога — прості кроки для контролю здоров’я».

Нагадуємо вам, що мамографія грає вирішальну роль у ранньому виявленні раку молочної залози, оскільки може показати зміни в грудях за два роки до того, як жінка зможе відчути їх. А раннє виявлення призводить до поліпшення варіантів лікування і підвищення шансів на одужання.
Тому жінкам, яким 75 років і більше, бажано продовжувати регулярні
обстеження. Переваги щорічного скринінгу після 75 років переважують навіть мінімальний ризик додаткового діагностичного дослідження.

При будь-яких тривожних ознаках, незалежно від віку (!), звертайтеся до фахівця-мамолога негайно.
Запишіться на консультацію або обстеження молочних залоз за телефоном, який ви бачите на сайті.

2 Відповіді
  1. Хованова Елена Олеговна

    Здравствуйте, амелобластома нижней челюсти. Была резекция, пластина титановая не прижилась, удалили. Опухоль продвинулись к уху и виску. Пациентка 71 год. В настоящее время ноябрь-декабрь сделали 2 к-т и мрт, биопсия. По месту проживания, Одесса, сделать операцию не могут, речь об институте стоматологии, где мама много лет оперировалась. Чем можно ей помочь?

    1. Степан Крулько

      Елена Олеговна, доброго дня. На этот вопрос вам сможет ответить только специалист-онколог. Записаться к нам на консультацию можно по бесплатному номеру — 0800 33 96 87. Контакт-центр работает каждый день. Спросите специалистов, мы всегда рядом!

Задати питання