Продовжити життя пацієнтам з раком легенів: як недосяжне стає можливим

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Продовжити життя пацієнтам з раком легенів: як недосяжне стає можливим

Щороку в Україні 14 тисяч пацієнтів вперше чують діагноз «рак легенів», і приблизно 60% з них мають вже 3-4 стадію захворювання. Зазвичай на 1-2 стадії призначають оперативне втручання. Але якщо воно не показане, проведення операції неможливе та наявні певні супутні патології, призначається променева терапія та радіохірургія, яку проводять і в онкоцентрі TomoClinic.

Під егідою англо-шведської фармацевтичної компанії Astrazeneca минулими вихідними в Києві відбулася конференція, в який прийняли участь головний лікар TomoClinic Степан Крулько та клінічний онколог Diana Mitro. Велися цікаві дискусії між провідними онкохірургами та хіміотерапевтами, йшло обговорення схем лікування для складних діагнозів, відбувся обмін досвідом та цінною інформацією.

Окрім дискусійної панелі учасники конференції почули доповідь автора нового препарату від компанії AstraZeneca. Він презентував інноваційний запатентований препарат для продовження життя пацієнтам з місцево-поширеним та недрібноклітинним метастатичним раком легенів. Тагріссо® (Tagrisso) вже дозволений до застосування в Європі і США, де успішно використовується протягом останніх 4 років. Відтепер він зареєстрований в Україні та може стати новим стандартом таргетної терапії при цьому діагнозі.

Автор розповів про унікальну особливість Tagrisso — його можливість проникати через гематоенцефалічний бар’єр у головний мозок і впливати на метастази, які там розташовані. Препарат приймається для утримання пухлини під контролем. На відміну від попереднього покоління подібних препаратів саме Tagrisso значно збільшив виживаність пацієнтів. 20 місяців та більше — це дуже великий показник для IV стадії раку. Препарат має сприятливий профіль безпеки, що дозволяє підтримувати високу якість життя навіть для досить важкої категорії пацієнтів.

Відомо, що всім пацієнтам з діагностованим раком легенів рекомендовано визначати мутації перед з’ясуванням схеми лікування. Мутація Т790М в гені рецептора епідермального фактора росту (EGFR) зустрічається у 15% всіх пацієнтів європеоїдної раси з раком легенів.

Саме в цьому випадку лікарі рекомендують проводити не хіміотерапію, а таргетну з призначенням Tagrisso. Зазвичай діагностику на присутність мутації в Україні пацієнти проходять в лабораторії CSD, що загалом може коштувати до 25 000 гривень. Компанія AstraZeneca взяла на себе ці витрати і пропонує пройти діагностику на EGFR безкоштовно. До того ж, при покупці препарату Tagrisso 2 флакони вона надає в подарунок.

«Завдання лікаря — інформувати пацієнта про всі варіанти лікування, які можливі на даний час та демонструють високу ефективність. При лікуванні онкологічних хвороб і раку легенів зокрема потрібен персоніфікований підхід, де кожна знайдена в організмі мутація дає лікарю можливість обрати найбільш підходящий препарат для лікування раку у конкретної людини. В кожному окремому випадку ми маємо зоглядатися на генетичний стан пацієнта»,— зазначив головний лікар ТомоКлінік Степан Крулько.

Але тільки пацієнт визначає, який шлях обрати. За наявності декількох мутацій при клінічних дослідженнях PALOMA з’ясували, що саме таргетна терапія йде першочергово. Поєднувати її з хіміотерапією ризиковано: можливі серйозні побічні дії. Компанія AstraZeneca розробила препарат Tagrisso після інгібітора тирозинкінази першого покоління і продовжує інвестувати в розробку, клінічні дослідження та виробництво високоефективних препаратів. Тому й лікарі мають долучатися до ефективної боротьби з недугою, подовжуючи якісне життя пацієнта.

Задати питання