Промінь, що потрапляє в ціль: ефективне та безпечне протипухлинне лікування

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Промінь, що потрапляє в ціль: ефективне та безпечне протипухлинне лікування

Єдиного дива, універсального засобу для лікування раку, немає і бути не може. Це пов’язано з природою підступного захворювання: злоякісні клітини маскуються, пристосовуються, мутують. Ось чому в більшості випадків потрібна складна комбінація ліків, хірургії та променевої терапії. Важлива послідовність методів.

Якщо раніше на першому місці за значимістю була операція, а потім йшла хіміотерапія і тільки потім променева терапія, то за останні 15-20 років радіотерапія вийшла на якісно новий рівень. Використовується у більшості випадків при лікуванні різних онкологічних захворювань, причому часто буває незамінною. Ми проводимо променеву терапію при різних видах раку (крім хвороб крові).

Безумовно, величезне значення має оснащення центру — лінійні прискорювачі Elekta Synergy та єдина в Україні система TomoTherapy HD. Ця апаратура дає можливість застосовувати передові технології.

Саме використання високих технологій дозволяє людям, які звертаються до нас за допомогою, вилікуватися з мінімальними побічними ефектами. Променева терапія може зберегти не тільки орган, а й його функції. Нашим пацієнтам доступні такі методи, як радіотерапія з модуляцією інтенсивності пучка випромінювання та візуальним контролем точності опромінення. Дозу випромінювання фахівці направляють вибірково на пухлину, не зачіпаючи здорові тканини. Тому побічні ефекти мінімальні. Іноді їх взагалі немає.

Для складних об’єктів опромінення, зокрема для утворень голови-шиї, променева терапія з модуляцією інтенсивністю (технологія IMRT) є найефективнішою. За останні кілька років IMRT також поширеним і успішним методом лікування раку простати. Цю технологію застосовують у всіх розвинених країнах світу.

Важливий момент — можливість повністю знищити утворення без оперативного втручання.

При певних типах раку і стадій захворювання променева терапія може стати альтернативною хірургії. Наприклад, при деяких видах раку легень, коли операція неможлива, у нашому центрі при проведенні клінічних досліджень застосовують радіотерапію, яка замінює оперативне лікування на 100%. У ряді випадків пухлини кишківника ми також лікоємо без хірургічного втручання. Причому наші показники підтверджують світові статистичні дані: в 20% випадків нам вдалося без операції, тільки за допомогою променевої терапії, знищити пухлину і вилікувати пацієнтів із раком кишечника.

Передопераційну (неоад’ювантну) радіотерапію ми використовуємо, коли потрібно зменшити розмір пухлини, щоб успішно провести хірургічне лікування. Іншими словами, під впливом променевої терапії пухлина зменшується у розмірах, і тоді лікарі можуть її повністю видалити, що запобігає подальшому поширенню хвороби. Наприклад, променева терапія перед операцією при раку прямої кишки значно підвищує шанси на збереження функцій органу.

Радіотерапія після операції може повністю позбавити людини від хвороби, знищуючи ракові клітини, які залишилися в організмі, що знижує ризик рецидиву.

Як підтримуюче (паліативне) лікування променеву терапію фахівці нашого центру застосовують для того, щоб покращити якість життя людини, коли повністю вилікувати її неможливо. У таких випадках радіотерапія дає шанс на більш тривале життя і зменшує больовий синдром. Тобто ми контролюємо стан пацієнта.

«Наші головні фактори успіху — це унікальне для України обладнання, новітні технології та командна робота лікарів-радіологів, медичних фізиків, рентген-лаборантів. Наша команда — наша гордість. Адже будь-яка, навіть найкраща у світі апаратура, не принесе ніякої користі, якщо з нею не працюють досвідчені фахівці», — зазначила завідувачка відділення променевої терапії TomoClinic Наталія Серьогіна.

Щоб отримати додаткову інформацію та записатися на консультацію до спеціаліста, телефонуйте за номером, який побачите на сайті.

Задати питання