Психогігієна в умовах пандемії: корисно пацієнтам і не тільки

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Психогігієна в умовах пандемії: корисно пацієнтам і не тільки

Для того, щоб залишатися здоровими, важливо ще і не піддаватися «вірусу страху», регулярно відпочивати і зберігати душевний спокій. Для цього тримайте в безпеці не тільки своє тіло, але й розум. Про це говорить психолог TomoClinic Антон Покалюхін.

Психологічні зміни (напруга, занепокоєння, тривожність) через нервову і ендокринну системи впливають на імунітет онкопацієнтів і здорових людей. Це може призвести до психосоматичних симптомів — безсоння, головного болю, коливань артеріального тиску, шлунково-кишковому дискомфорту, додатково послаблюючи опірність організму.

Настрій — це те, що кожен з нас може налагоджувати самостійно. Однак для цього важливо дотримуватися деяких правил психогігієни:

  • Фільтрувати інформацію, яка надходить, і прислухатися лише до тієї, яка підтверджена офіційними фактами. Намагайтеся мінімізувати зовнішній негативний вплив — займайтеся тим, що вам подобається і викликає посмішку на обличчі. Нехай це буде вашим щоденним правилом!
  • Тривожитися в подібній ситуації — це нормально. Усвідомлювати і визнавати свої відчуття і почуття — теж нормально. Вони роблять нас людьми! Відчуваючи ці емоції і стани, ми не безпорадні. Ми можемо дбати про своє майбутнє і сьогодення, про близьких, про себе.
  • Якщо ситуація зовні виходить з-під контролю, сфокусуйтеся на тому, що ви можете контролювати. Навчати дітей, займатися будинком, дотримуватися гігієни, готувати корисну їжу. Не віддавайте свою енергію стресу і паніці. Прості справи можуть відвернути від зовнішнього хаосу, тому рекомендуємо робити щось своїми руками і знаходити віддушину.
  • Коли ви працюєте, відключіться від потоку зовнішньої інформації. Не відволікайтеся на стрічку новин, не вибивайтеся з колії посеред складного завдання.
  • Бережіть себе і близьких. Не пишіть про негатив в соцмережах, не сійте в паніку, не поширюйте сумнівну інформацію, навіть якщо вам самим від цього стане легше.
  • Складіть розклад життя на карантині. Позначте години прийому їжі і сну. Нехай кожен член сім’ї ознайомиться зі списком його особистих справ на день, навпроти яких потрібно ставити галочки. Не дозволяйте анархії і вседозволеності панувати у вашому домі.
  • Ресурсним справам — пріоритет. В першу чергу думайте про сон, їжу, свіже повітря і прості задоволення. Якщо можливо, скоротіть робоче навантаження, щоб адаптуватися до нових умов без стресу.
  • Обговорюйте свої дії в сім’ї і складіть плани поведінки на різні випадки. Люди бояться не вірусу, а невідомості і відсутності чітких кроків. Якщо ви проговорите можливі сценарії, визначеності побільшає.

Бережіть себе. Віримо в те, що ці труднощі тимчасові. Давайте разом дотримуватися правил, щоб разом подолати будь-які проблеми! Будь ласка, поділіться постом з близькими, щоб якомога більше людей дізналося про правила психогігієни в умовах кризи. Здоров’я вам — тілесного і психологічного!

Задати питання