Рак простати: як виявляють і лікують

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Рак простати: як виявляють і лікують

Відразу про головне: рак передміхурової залози — не вирок. При ранньому виявленні та правильному лікуванні чоловіка можна повністю позбавити від цього захворювання.

Що таке простата і як в ній розвивається рак?

Простата — залоза у чоловіків, яка знаходиться трохи нижче сечового міхура, перед кишківником. Цей орган виробляє рідину, яка захищає і збагачує сперму.

Рак передміхурової залози виникає тоді, коли деякі клітини простати розмножуються набагато швидше, ніж зазвичай, що і призводить до утворення пухлини. Якщо захворювання не почати вчасно лікувати, ракові клітини можуть поширюватися з передміхурової залози на інші частини тіла, особливо на лімфатичні вузли та скелет, і викликати вторинні пухлини. Такий процес називається метастазуванням.

Один з найбільш тривожних моментів захворювання — в більшості випадків рак передміхурової залози розвивається без симптомів на початкових стадіях.

Знайте фактори ризику

Вік: чим старше чоловік, тим більше ризик розвитку раку простати.

Історія родини: якщо у батька або брата чоловіка був рак простати, ймовірність розвитку цього захворювання в два рази вище.

Етнос: захворювання частіше зустрічається серед чорношкірих чоловіків.

Симптоми

Далеко не всі відчувають симптоми раку простати. Часто ознаки захворювання вперше виявляють лікарі під час оглядів.

Однак деякі чоловіки помічають зміни в сечовипусканні і сексуальній функції, які можуть вказувати на наявність раку простати.

Такі симптоми включають у себе:

 • часте сечовипускання, особливо вночі;
 • труднощі початку сечовипускання;
 • слабкий або переривчастий потік сечі;
 • сечовипускання з болем;
 • труднощі з ерекцією;
 • сім’явиверження з болем;
 • кров у сечі або спермі;
 • часті болі або скутість у нижній частині спини або верхній частині стегон.

Що робити?

Проконсультуйтеся з досвідченим лікарем-урологом і пройдіть спеціальне дослідження.

Мета обстежень — виявлення раку передміхурової залози на ранній стадії до серйозного розвитку хвороби. Існує два важливих дослідження для раннього виявлення захворювання.

 • Аналіз крові ПСА: зразки крові досліджують, щоб виміряти кількість простат-специфічного антигену (ПСА) — білка, який виробляється в простаті.
 • Трансректальне дослідження — лікар визначить розмір, форму і поверхню вашої простати, якщо ваш рівень ПСА буде вищим за норму.

Регулярна перевірка рівня ПСА, починаючи з 45 років, — найпростіший спосіб виявити чоловіків з ризиком розвитку раку простати. Цей тест за попереднім записом ви можете пройти в нашому центрі або в діагностичному трейлері.

Біопсія

Залежно від результатів вас можуть направити на проведення біопсії простати. Це єдиний спосіб визначити характер захворювання — доброякісне або злоякісне.

Головне, що ви повинні знати, — в разі необхідності ми проводимо прицільну біопсію простати, використовуємо найточнішу і безпечну сучасну Фьюжн-технологію. Разом з нашими фахівцями-експертами ви зможете обговорити ситуацію і вибрати найкращий план дій.

Лікування

Якщо у вас діагностували рак простати, важливо пам’ятати, що такий вид раку часто розвивається повільно, і тому не завжди потрібні хірургічне втручання або інші комплексні методи. Все дуже індивідуально.

Варіанти лікування включають в себе:

 • активне спостереження;
 • простатектомію — хірургічне втручання;
 • променеву терапію;
 • гормональну терапію;
 • хіміотерапію.

Ви приймете обґрунтоване рішення для вашого конкретного випадку, консультуючись з нашими досвідченими клінічними онкологами.

Важливо. У TomoClinic при лікуванні раку простати ймовірність ускладнень, яких так побоюються чоловіки (нетримання сечі, ослаблення сексуальної функції), зведені до мінімуму. При проведенні променевої терапії ми застосовуємо тільки найсучасніші методи, а саме — інтенсивно модульовану променеву терапію. Інноваційний спосіб дозволяє максимально знизити дозу випромінювання на критичні органи, розташовані поруч із передміхуровою залозою, і при цьому забезпечити високу дозу в пухлині, яка буде для неї смертельною.

Куди звернутися з питаннями?

Телефонуйте за номерами, вказаними на сайті. Вам дадуть докладну відповідять на питання і запишуть на консультацію до фахівця.

Задати питання