Руйнуємо 5 стереотипів про рак разом з лікарем-радіологом Аллою Кухар

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Руйнуємо 5 стереотипів про рак разом з лікарем-радіологом Аллою Кухар

Світ переходить на нові методи терапії раку, завдяки яким тепер можна  продовжити життя пацієнтам і поліпшити її якість. Незважаючи на це люди продовжують ставити сотні питань в пошуках причин розвитку злоякісних пухлин і більше дізнаються про його лікування. Ми зібрали 5 стійких стереотипів про онкологічні захворювання і запросили лікаря-радіолога першої категорії TomoClinic Аллу Кухар прокоментувати їх. Адже обговорення цих питань важливо виводити в публічний простір для більшого інформування громадян.

— Чи правда, що штучне запліднення може викликати рак?

— Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) не може ініціювати або провокувати початок розвитку онкологічного захворювань. Тільки якщо в організмі присутні передумови до розвитку передракових гормонозалежних станів, ЕКО може стимулювати їх появу.

— Чи сумісні рак і вагітність?

— Ще 10 років тому при виявленні раку у майбутньої мами лікарі шукали екстрене і категоричне рішення цього питання. На сьогоднішній день розроблені препарати, які в багатьох випадках дозволяють продовжувати виношувати дитину і лікуватися. Зрозуміло, важливо враховувати термін вагітності, захворювання матері і його стадію. Наприклад, при раку шийки матки можна виношувати малюка до 27 тижнів. У той же час лікування лімфоми і лейкемії вимагає якнайшвидшого народження дитини через негативний вплив на плід.

— Чи буває так, що онкологічне захворювання перешкоджає мати дітей в майбутньому? Яка ймовірність народити здорову дитину після променевої терапії (якщо пацієнт — чоловік/жінка/дитина)?

— Завжди важливо розуміти, який вид раку був пролікований, в якому віці пацієнт отримав терапію, яку область організму опромінювали і на якому апараті. В інтересах пацієнта знати і повідомляти всі ці дані, щоб отримати максимально точну відповідь лікаря про свої репродуктивні можливості.

— Чи однаково впливає променева терапія на пухлину і здорові органи/тканини?

Променева терапія — це метод апаратного впливу на пухлину за допомогою іонізуючого випромінювання (ІВ). Воно надає шкідливу дію на ДНК клітини, однак наше завдання — звести до мінімуму ураження прилеглих до пухлини здорових тканин і критичних органів. Завдяки прогресивній апаратурі в центрі TomoClinic, кваліфікації фахівців і інноваційним технологіям це можливо. Ми не можемо змінити закони фізики, але можемо застосувати їх ефективно — для користі пацієнта!

— Чому рак не можна пролікувати за 1 сеанс променевої терапії?

— Це можливо, і тоді такий метод буде називатися не радіотерапія, а радіохірургія. Наша клініка широко застосовує саме променеву терапію, при якій дозу випромінювання отримують ракові клітини з мінімальним впливом на нормальні. Відновлюються клітини по-різному. Тому завдання лікарів — збільшити загибель пухлинних клітин, але щоб при цьому регенерація нормальних клітин випереджала відновлення ракових. Також важливо по максимуму уникнути променевих ушкоджень і застосовувати толерантну (переносиму) дозу променевої терапії, щоб звести до мінімуму частоту пізніх ускладнень. Для цього ми завжди враховуємо вид випромінювання, режим опромінення, площу і вид тканини/органу.

Для уточнення цих та інших питань про онкологічні захворювання телефонуйте за номерами, вказаними на сайті нашої клініки — www.tomocenter.com.ua

Задати питання