Рецидив раку

Рецидив раку – це повернення того ж типу онкологічного захворювання, яке розвинулося вперше. Він не завжди утворюється у тому самому органі або навіть системі.

Будь-який метод лікування не може гарантувати повного знищення всіх онкологічних клітин. Причина рецидиву раку – високий ступінь ураження організму раковими клітинами, які можуть вільно перебувати в організмі людини тривалий час в неактивній формі та в якийсь момент стати активними і почати розмножуватися. Головною причиною розвитку рецидиву є неможливість визначення цих клітин діагностичними методами дослідження відразу після проведеного лікування.

Специфічних симптомів рецидиву раку може не бути. Їх наявність і прояви будуть залежати від органу, в якому розвивається вторинна пухлина. Наприклад, якщо процес відбувається у тому ж органі, де був первинний рак – можуть зʼявлятися ті ж симптоми, що були під час його розвитку.
Формування ракових клітин в інших органах може супроводжуватися місцевою хворобливістю та порушенням їх функцій. Загальні симптоми характеризуються тривалим стійким, але незначним підвищенням температури тіла до 37,5 градусів, а також запаленням місцевих лімфатичних вузлів.

Ризик повернення захворювання залежить від:

  • типу раку;
  • виду терапії;
  • віку пацієнта;
  • загального стану здоров’я;
  • індивідуальних особливостей організму;
  • стадії первинного раку.

Кожен, хто переборов рак, не хоче, щоб він повернувся знову. Але, на жаль, це може статися незалежно від локалізації пухлини та проведеного лікування. Щоб мінімізувати ризик рецидиву, важливо дотримуватись рекомендацій лікаря, проводити своєчасну діагностику протягом 5 років після лікування, а також уважно спостерігати за своїм здоров’ям та проходити профілактичні дослідження протягом усього життя.

Якщо рецидив раку трапився – не опускайте руки, зверніться за кваліфікованою допомогою, дізнайтеся все про свій діагноз.

Пам’ятайте, якщо ви впоралися вперше – впораєтеся знову!

Запис на безкоштовну консультацію онколога: 0800301503

📍м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
📍м. Київ, вул. Здановської 33/43

Задати питання