Родимка: особливість зовнішності або ворог здоров’ю?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Родимка: особливість зовнішності або ворог здоров’ю?

Як ви знаєте, в TomoClinic консультує досвідчений дерматолог. Люди звертаються до фахівця з різних причин: хтось — для профілактичного огляду, хтось випадково зачепив родимку одягом і вирішив показатися, у когось невус змінився і людина це помітила, хтось просто втомився від висипань на шкірі і хоче позбутися проблеми, а хтось хотів би проконсультуватися перед поїздкою на море і засмагою на пляжі.

Хоча бувають унікальні випадки, коли одна маленька родимка могла б змінити людське життя.

Одного разу до нашого дерматолога Яни Кошелєвої звернулася сімейна пара. Чоловіка турбував грибок на нігтях. Дерматолог провів діагностику і консультацію, щоб допомогти і вирішити проблему.

Такий професійний підхід приємно здивував жінку, яка супроводжувала свого чоловіка. Довірившись фахівцеві, вона вже на виході з кабінету показала одну родимку, на яку довгий час не звертала уваги.

Виявилося, що цей візит був життєво необхідний не її чоловікові, а їй самій.

Родимка з’явилася 10 років тому, в останній рік з нею сталися підступні зміни. Посилила все кішка, яка випадково зачепила невус на грудях Марії (ім’я нашої пацієнтки ми змінили).

Чорний колір, рожева облямівка. У лікаря відразу ж виникли підозри на меланому.

«У травні мені провели операцію, родимку видалили під загальним наркозом. Шви, перев’язки, гістологія — все було тоді для мене, як в тумані. Ніколи б не запідозрила в цій родимці ворога свого здоров’я », — зізнається Марія.

Яна Кошелєва прокоментувала цей випадок: «Результат аналізу видаленої родимки підтвердив меланому I стадії. Ми надали своєчасну допомогу пацієнту, і тепер Марії не потрібно проводити додаткове лікування, променеву і хіміотерапію. На щастя, це була тільки початкова стадія раку шкіри».

На якому етапі знайшли б меланому, якби жінка випадково не показала свою родимку дерматологу і забула про неї взагалі? Чим би обернулося для її життя таке зволікання?

Історія про родимку Марії корисна іншим пацієнтам, які могли б опинитися в подібній ситуації через неуважність до змін на власній шкірі. Любіть і поважайте себе, будьте уважні до вашого тіла і знаків, які воно вам подає.

Скринінг родимок і шкіри хоча б раз на рік — це необхідність для кожної людини, кому важливо залишатися здоровим.

2 Відповіді
    1. Яна Кошелева

      Леся Викторовна, доброго дня. Вы можете обратиться к нашему онкодерматологу — для этого запишитесь на консультацию по телефонам, указанным на сайте https://tomoclinic.ua/ru/kontakty/ Здесь же вы можете и узнать о стоимости услуги. Рады будем вам помочь!

Задати питання