Роль психологічної підтримки пацієнтів з хронічним болем в успішному лікуванні різних захворювань

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Роль психологічної підтримки пацієнтів з хронічним болем в успішному лікуванні різних захворювань

У місті Львові «Український інститут когнітивно-поведінкової терапії» провів навчальний семінар «Когнітивно-поведінкова терапія у допомозі особам з соматичними захворюваннями та больовим синдромом», в якому взяв участь психолог «Українського Центру Томотерапії» Антон Покалюхін.

Головною метою семінару було ознайомити фахівців, які вже мають базову освіту в когнітивно-поведінковій терапії, з особливостями її застосування в допомозі особам, які страждають від важких, хронічних, термінальних соматичних розладів (наприклад онкологія, цукровий діабет, серцево-судинні та ін.), а також специфіку застосування технік когнітивно-поведінкової терапії для осіб, які страждають хронічними болями.

Велику увагу було приділено розумінню мішеней і механізмів застосування технік когнітивно-поведінкової терапії, нейробіологічних основ больових синдромів, емпіричної бази ефективності когнітивно-поведінкової терапії, а також навчанню конкретних технік.

P70420-095925.jpg

Всього на семінарі взяло участь близько 40 осіб. Ведуча семінару Хелен Макдональд (м. Шеффілд, Великобританія) розповіла про сучасні підходи в психотерапії пацієнтів з хронічним болем і розладами з соматичними симптомами. Хелен Макдональд є міжнародним експертом з роботи в даній сфері, має великий клінічний і викладацький досвід.

Були детально розглянуті і випробувані в рольових іграх психологічні обстеження пацієнтів, тактика і основні техніки терапії. Велика увага приділялася особливостям використання класичних технік когнітивно-поведінкової психотерапії в таких випадках, а також взаємозв’язок хронічного болю з іншими розладами: депресією, тривожним розладом і т.д.

Даний семінар показав, що в сучасній медицині психологічна підтримка пацієнтів з хронічним болем грає важливу роль і може ефективно використовуватися спільно з медикаментозним лікуванням для підвищення якості життя пацієнтів.