Самообстеження грудей — перший крок в діагностиці раку молочної залози (РМЗ)

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Самообстеження грудей — перший крок в діагностиці раку молочної залози (РМЗ)
проверка рак груди

За даними ВООЗ найпоширенішим онкозахворюванням у жінок є рак грудей. В Україні серед усіх онкопацієнток кожна п’ята уражена саме цим недугом. Детальніше з вражаючою статистикою цього діагнозу можна ознайомитися тут: https://www.breastcancer.org/symptoms/understand_bc/risk/understanding

Проблеми в лікуванні РМЗ нерідко пов’язані з тим, що захворювання виявляється занадто пізно. Тому сьогодні ми самі можемо взяти на себе хоча б базове самообстеження грудей.

Це обов’язкова процедура для кожної дівчини та жінки, якою не варто нехтувати. Частота її виконання залежить від індивідуальних особливостей здоров’я і віку. Наприклад, вже з 35 років ризик захворіти на РМЗ зростає.

Жінкам старшим за 40 років рекомендована мамографія, яка вважається основним способом обстеження, а УЗД грудної залози — додатковим. Таке щорічне обстеження допоможе в ранній діагностиці. В цей передменопаузний період організм жінки починає готуватися до клімаксу, який може наступити через 10-15 років, але вже зараз може позначитися на здоров’ї. В тому числі на здоров’ї грудей.

Увага до свого здоров’я допомагає вчасно виявити небезпечні захворювання.

самообстеження грудей

Задати питання