Школа з медичної фізики: новітні розробки та обмін досвідом для розвитку сучасної медицини

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Школа з медичної фізики: новітні розробки та обмін досвідом для розвитку сучасної медицини

20-21 квітня 2017 року у місті Харкові на базі Університета ім.Каразіна проходила школа з медичної фізики FRENCH-CERN-UKRAINIAN WORKSHOP ON MEDICAL PHYSICS AND IMAGING, де приймав участь медичний фізик «Українського Центру Томотерапії» Олексій Зінвалюк.

В рамках заходу було розглянуто широкий спектр питань з загального стану фізики у медицині, сучасних методів візуалізації та діагностики. Особливу зацікавленість викликала доповідь Лукаса Тлустоса (Lukas Tlustos), представника CERN (Швейцарія), що супроводжувалась демонстрацією роботи прототипа новітнього детектора іонізуючого випромінювання MEDIPIX.

медицинский физик Алексей Зинвалюк 

Декілька доповідей освітлювали тему фізичних особливостей використання ПЕТсканерів, у тому числі і в тандемі з іншими діагностичними зображеннями (ПЕТ/КТ, ПЕТ/МРТ), особливості роботи детекторів та алгоритмів аналізу у кожному подібному випадку (доповіді Вячеслава Шарія (CEA, Франція), Хаді Фаяда (Hadi Fayad, LaTIM, Франція) та Олександра Дьоміна (Інститут Сцинтилляційних Матеріалів, Харків, Україна)).

IMG_20170420_162458.jpg

Вітчизняні розробки були представлені співробітниками ХНУРЕ (Олег Аврунін та Максим Тимкович), – методики планування малоінвазивних втручань у нейрохірургії та використання технологій 3D-моделювання у пластичній хірургії. Був також розглянутий багаторічний досвід харківських науковців у створенні стентів для кардіохірурггії та джерел опромінення для інтраваскулярної брахітерапії, що використовуються, наразі, по всій Європі.

IMG_20170420_101353.jpg

Окремо слід виділити доклади Рити Феррейра (Rita Ferreira) та Максима Тітова — представників міжнародної організації CERN, відомої, насамперед, через найбільший прискорювач часток у сучасній історії — Великий Адронний Коллайдер (LHC). У їхніх доповідях було наведено багато прикладів того, як результати сучасних наукових досліджень змінюють інструментарій сучасної медицини.