Скільки потрібно чекати результатів комп’ютерної томографії?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Скільки потрібно чекати результатів комп’ютерної томографії?

Як ви знаєте, встановлення точного діагнозу і план лікування залежать від 3 етапів діагностики. Візуалізація — один з них. Від того, що покаже комп’ютерна томографія, по суті залежить майбутнє пацієнта.

Зрозуміло, що кожен відвідувач клініки бажає отримати результати дослідження якомога швидше. Адже з лікуванням у разі онкологічних захворювань зволікати не можна. А в екстрених випадках від швидкості розшифровки залежить навіть життя людини. Фахівці TomoClinic це добре розуміють.

Так скільки ж триває розшифровка КТ/МРТ в нашій клініці і чому стільки?

  1. В ході дослідження рентгенолог повинен уважно вивчити від 800 до 3000 знімків, що вимагає глибоких знань, досвіду і часу. Потрібно виключити або підтвердити патології і аномалії. Звернути увагу на травми, запальні процеси, онкологічні вогнища, скупчення рідини, структурні порушення. Фахівець також порівнює параметри систем і органів, новоутворень і метастазів.
  1. Після проведення КТ рентгенологу необхідний достатній час для того, щоб написати експертний висновок. Потрібно обробити і грамотно інтерпретувати отримані дані, а в важких випадках це може зайняти декілька діб. Також ми розуміємо, що таких досліджень в день може бути проведено кілька, а завантаженість кожного нашого рентгенолога може бути високою.
  1. До нас часто звертаються пацієнти, у яких на руках є кілька дисків з попередніми КТ-дослідженнями. І фахівець теж зобов’язаний проаналізувати ці дані і врахувати в описі. У деяких випадках потрібно зв’язатися з лікарем, щоб отримати додаткову клінічну інформацію про пацієнта.

Коли ви отримаєте медичний висновок?

У Європейському Союзі стандартний час на створення заключення після КТ складає 14 днів. У TomoClinic розшифровка діагностичних зображень комп’ютерної томографії проводиться протягом 24 робочих годин. Як правило, це 2 робочих дня. Тому не радимо вам звертатися в медичний центр, де розшифровка результатів КТ проводиться швидше за інших. Швидкість не завжди говорить про якість.

Важливо. Якщо розшифрувати знімки КТ в прискореному режимі, то висока ймовірність помилкових результатів. А значить, діагноз може бути поставлений невірно, план лікування може бути складений неправильно.

Шановні пацієнти! Комп’ютерна томографія — це дуже важливе і складне дослідження. Якщо ваш лікар призначив таке обстеження, значить, на те були серйозні підстави. Від правильного аналізу та інтерпретації отриманих результатів часто залежить не тільки здоров’я, а й життя людини. І тільки точний діагноз може привести до успіху лікування.

Бажаємо вам гарних результатів і здоров’я!

 

Задати питання