Сьогодні відзначається Всесвітній день здоров’я!

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Сьогодні відзначається Всесвітній день здоров’я!
Всесвітній день здоров’я заснувала Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). Вперше цей день відзначався 22 липня 1948 року. У 1950 році дату перенесли на 7 квітня.
У цей день в 1948 році вступив в силу Статут ВООЗ. Документ визначив структуру міжнародної організації, цілі існування, функції, порядок прийняття членів і інші положення.
Щороку Всесвітній день здоров’я проходить під новою темою. У це свято Генеральний секретар ООН звертається з посланням. У своїй промові він згадує про насущні проблеми в сфері охорони здоров’я, закликає уряди країн об’єднати зусилля з метою скорочення ризиків для життя і здоров’я людей, наголошує на важливій ролі узгоджених дій з порятунку від лих.
Цього року тема Всесвітнього дня здоров’я – депресія і боротьба з цим недугом. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликає надати підтримку людям, що страждають депресією, виступаючи з роз’яснювальною кампанією «Депресія: давай поговоримо». Метою кампанії є розширення можливостей у всьому світі для звернення людей з депресією за медичною допомогою.
день здоровья, депрессия

 

На сьогоднішній день більше 300 млн людей у ​​світі живуть з депресією. З 2005 по 2015 рік це число виросло більш ніж на 18%. Через страх осуду і відсутності підтримки багато людей з психічними розладами не звертаються за лікуванням, необхідним для того, щоб вони могли жити здоровим і продуктивним життям.
У ВООЗ висловлюються за збільшення інвестицій в світі в охорону психічного здоров’я, нагадуючи, що навіть в країнах з високим рівнем доходів близько 50% людей з депресією не отримують лікування. Такі інвестиції, підкреслюють експерти, економічно обгрунтовані: кожен долар, спрямований на ці цілі, «приносить чотири долари завдяки поліпшенню здоров’я і здатності працювати».

Всемирный день здоровья

Існування такого Дня допомагає людям в усьому світі відчувати себе не самотніми, коли про їхню проблему або захворюванні говорять в міжнародному масштабі. Сучасна медицина здатна на багато що, але необізнаність людей знижує їх якість життя і викликає проблеми з фізичним і психологічним здоров’ям, яких можна було б уникнути. Давайте не будемо байдужі один до одного!

Задати питання