Сон і гормони

Циркадні ритми – це зміна певних біологічних процесів, що відбуваються в організмі людини протягом доби.

Саме від циклу «сон» залежить перебіг багатьох процесів в організмі, його нормальне функціонування і працездатність. Низька якість сну або його недостатня кількість може порушувати гормональний баланс, стати причиною зниження концентрації уваги, падіння працездатності. У разі відсутності повноцінного здорового сну погіршуються інтелектуальні функції, порушуються процеси обміну речовин в організмі. Також це загрожує раннім старінням мозку, розвитком психічних порушень.

ЯКІ Ж ПРОЦЕСИ ВІДБУВАЮТЬСЯ ПІД ЧАС СНУ?

Багато з нас чули про різні гормони, які в тій чи іншій мірі впливають на стан здоров’я. Що ж це за гормони?

  • З 21:00 починає вироблятися мелатонін, знижується температура тіла – і фізично ми хочемо тепла. У такий час потрібно бути поруч із рідними та близькими.
  • З 22:00 наш гіпофіз починає виробляти найбільш приємні гормони – ендорфіни. Сни будуть хорошими, якщо заснути саме в цей час.
  • З 22:00 до 4:00 – ми отримуємо максимальну користь від сну. Денний стрес позаду, організм готовий до перезавантаження, і прокидаємося ми легше та у хорошому настрої.
  • З 2:00 за роботу знову береться соматотропний гормон (гормон росту) – запорука нашого здоров’я і молодості. Завдяки йому діти “літають уві сні”, а дорослі залишаються молодими, красивими, здоровими з міцними кістками та м’язами. Тому не варто відкладати завдання та роботу на таку пізню пору.

Пам’ятайте, що від правильного вмісту усіх цих гормонів залежить ваш продуктивний день та самопочуття. Рівень вищевказаних гормонів у крові регулює гіпофіз. Щоб Ваш організм працював як годинник, то радимо періодично консультуватись із лікарем-ендокринологом та здавати аналізи на вміст цих гормонів.
Обстеження ендокринологом є невідʼємною частиною оцінки стану здоровʼя людини, яке необхідно проходити 1-2 рази на рік.

Отримати консультацію лікаря: 0800301503

📍м. Кропивницький, вул. Ялтинська 1
📍м. Київ, вул. Здановської 33/43

Задати питання