Поради лікаря: як поводитися пацієнтам під час спалаху коронавірусу?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Поради лікаря: як поводитися пацієнтам під час спалаху коронавірусу?

Онкопацієнт особливо чутливий до всіляких інфекцій, тож має бути достатньо уважним до свого перебування за межами домівки. Курс променевої терапії відбувається безперервно та не має перериватися за будь-яких умов. Радіотерапія часто займає 4-6 тижнів. Для цього треба щодня діставатися медичного закладу, адже лікування відбувається амбулаторно, проходити процедуру в клініці та повертатися додому.

Які правила має виконувати кожен онкопацієнт під час пандемії?

  1. Одягати хірургічну маску або маску N95 перед тим, як лишати оселю.
  2. Брати дезінфікуючий засіб з собою та використовувати його після контактування з поверхнями (кнопки, ручки дверей, номерки, гроші).
  3. Не торкатися руками шкіри обличчя, рота, носа, очей.
  4. По можливості йти пішки або їхати власною автівкою, виключивши для себе громадський транспорт. Але якщо це неможливо, треба уникати переповненого транспорту, тримати відстань 1,25-2 метри до інших пасажирів — особливо тих, хто має ознаки хвороби (кашляє, чхає, має жар).
  5. Максимально уникати спілкування на всьому вашому шляху та йти додому одразу після лікування.
  6. Вдома треба ретельно вимити руки з милом під проточною теплою водою та переодягтися.

Тож гігієна в сучасних умовах пандемії — це справжній обов’язок кожного пацієнта в ході лікування від раку! Щиро бажаємо вам міцного здоров’я у цю скрутну для світу годину!

Задати питання