Спеціалісти УЦТ ділились унікальним досвідом та знаннями на конференції «Сучасні підходи в лікуванні раку молочної залози»

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Спеціалісти УЦТ ділились унікальним досвідом та знаннями на конференції «Сучасні підходи в лікуванні раку молочної залози»

18 листопада 2016 р. на базі 4-ї міської клінічної лікарні м. Дніпро було проведено науково-практичну конференцію «Сучасні підходи в лікуванні раку молочної залози», в якій приймали участь спеціалісти «Українського Центру Томотерапії» (УЦТ).

Захід мав практичну спрямованість, його головною метоя було підвищення рівня знань медиків про методи діагностики та лікування раку молочної залози.

Перша доповідь представників УЦТ була підготована лікарями діагностичного відділення Олегом Горошенком та Віталієм Цимбалом і стосувалася новітніх підходів у діагностиці хвороби. Кожна восьма жінка за життя захворіває на рак молочної залози, щороку в Україні реєструється біля 16,5 тис випадків захворювання, 50% із тих що захворіли – жінки працездатного віку, у 5% випадків хвороба уражає обидві залози. У доповіді було акцентовано увагу на використанні останніх розробок у галузі УЗД, а також на МРТ – ці методи є безпечними через відсутність іонізуючого випромінювання, отже можуть використовуватися в міру потреби, не протипоказані при годуванні груддю, дозволяють виявляти хворобу на ранніх етапах, точно оцінювати поширеність процесу, визначати оптимальну точку проведення біопсії та власне проводити її під візуальною навігацією, впевнюючись що матеріал що відправляється до лабораторії взятий правильно, уникати ускладнень, повторних втручань.

Дані власних спостережень підтверджуються світовим досвідом – дослідження що проводилися у Німеччині, зокрема, підтвердили високу інформативність МРТ, особливу у жінок із «групи ризику». За оцінками австрійських колег із університетської клініки Відня, за 7-10 років МРТ молочних залози стане невід’ємною частиною скринінгу раку молочної залози у Європі.

Лікар променевий терапевт УЦТ Алла Кухар представила доповідь присвячену променевій терапії при раку молочної залози, наголосивши при цьому, що проведення такого лікування на сучасному обладнанні дозволяє не лише впевнено перемагати хворобу, але і значно зменшувати небажані реакції організму на опромінення, зберігаючи здоров’я пацієнтки та природну естетику. Ці висновки були підтверджені випадками із практики Центру.

Конференція була дуже корисною, адже охопила всі аспекти боротьби із раком молочної залози – від діагностики та соціально-психологічної підготовки пацієнтки до всіх видів лікування, до подальшої реабілітації. Спеціалісти УЦТ дякують організаторам за запрошення, адже завжди раді дізнаватися нове та вчитися, а самі натомість мають цікавий і унікальний для нашої країни досвід, яким завжди готові поділитися з колегами.