Степан Крулько: ми не залишаємо раку молочної залози компромісів

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Степан Крулько: ми не залишаємо раку молочної залози компромісів

В Міжнародний день боротьби з раком ми провели діалог з клінічним онкологом, Членом асоціації онкологів України, європейської асоціації онкологів та радіологів (ESTRO, ESMO), хірургом і головним лікарем TomoClinic Степаном Крулько. З ним говорили про те, чому лікування раку молочної залози саме в цьому онкологічному центрі дає більший ефект при збереженні якості життя пацієнта.

— Степане Івановичу, розкажіть про статистику цієї патології.

— В рейтингу онкологічних захворювань в усьому світі рак молочної залози йде другим після раку легенів. А у жінок це злоякісне новоутворення зустрічається найчастіше. За даними минулого року кожна п’ята наша пацієнтка зверталася в клініку саме з цим діагнозом.

— Як лікують РМЗ традиційно?

— Хірургічно, хоч іноді це не вирішує проблему повністю. Не кожен хірург може бути впевнений, що видалив пухлину повністю і не залишив жодної злоякісної клітини. Поєднання декількох методик в цьому випадку є більш результативним: ми об’єднуємо ефект гормональної, хіміо- та променевої терапії, яка часто обов’язкова ще й як профілактичний метод: з її допомогою можна уникнути місцевих рецидивів.

— В вашому онкологічному центрі TomoClinic фахівці проводять променеву терапію раку молочної залози. В чому її особливість?

Метод томотерапіі має свої переваги в боротьбі з онкологією, проте ефективний в комплексі з іншими методиками. На сьогодні в 400 клініках світу працює сучасне високотехнологічне обладнання TomoTherapy® від Accuray. В нашій країні на такому унікальному обладнанні можна пройти обстеження і ефективне лікування в умовах TomoClinic — онкологічного комплексу в Кропивницькому.

Променева терапія з томоаппаратом дає мінімум травмуючого впливу, у пацієнток рідко виникають постпроменеві реакції та ускладнення. Також обладнання допомагає доставити терапію до пухлини з точністю ювеліра і в потрібному дозуванні. Наші фахівці працюють з цією системою вже 3,5 року, а результати лікування підтверджені багатьма клінічними дослідженнями і відгуками вдячних пацієнтів.

— Що ви можете сказати про команду та обладнання клініки?

Наші фахівці щорічно відвідують медичні форуми України і Європи, конгреси з онкології ESMO і ESTRO. Все це допомагає клінічним онкологам, медичним фізикам, хірургам і терапевтам постійно розвиватися, підвищувати рівень своїх знань, обмінюватися досвідом з українськими та зарубіжними колегами. Крім того, команду TomoClinic часто запрошують виступати зі своїми доповідями на конференціях.

Що стосується нашого високоточного обладнання, то томоаппарат TomoHD та Elekta Synergy з коліматором Agility по суті є унікальними для нашої країни. Я був в німецьких та французьких онкологічних центрах, тому розумію, що ми не поступаємося нашим європейським колегам за якістю обладнання та кваліфікацією лікарів.

Ми працюємо також з такими запатентованими методиками дистанційної променевої терапії, як IMRT, IGRT, Symmetry. Прицільно потрапляючи в пухлину, розташовану в молочній залозі, ми мінімально пошкоджуємо здорові тканини, обходимо стороною і захищаємо при цьому такі важливі органи, як серце і легені. Таким чином, якість життя пацієнта під час і після лікування зберігається, а ризики наслідків та ускладнень є мінімальними.

— Наскільки важлива рання діагностика пацієнтів, коли мова йде про рак молочної залози?

— «Мобільна медична консультація» — це проект, який ми започаткували ще влітку 2017 року саме для цього. З ним пацієнтам завчасно проводять УЗД та мамографію, щоб на ранній стадії виявити онкологічні новоутворення. Але не кожне з них виявляється в результаті злоякісним пухлинним процесом. Як ви знаєте, жінки старші за 40 років і перебувають в зоні ризику, мають відвідувати мамолога щороку. З виявленими підозрілими симптомами та якісною ранньою діагностикою можна точно встановити захворювання та отримати його ефективне лікування, не ризикуючи життям.