Світлана з Дніпра: «Мій шлях до «свого» УЗД-лікаря та мамолога був довгим»

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Світлана з Дніпра: «Мій шлях до «свого» УЗД-лікаря та мамолога був довгим»

«Я зробила стільки непотрібних обстежень, втратила стільки часу, сил, грошей на зайву діагностику… І була в повній розгубленості», — зізнається Світлана Титаренко.

Пацієнтка пройшла весь цей шлях, поки не потрапила за порадою знайомої туди, де виявили турботу і бажання допомогти. «Нарешті мені зустрілися професіонали: лікар УЗД Віталій Цимбал та лікар онколог-мамолог TomoClinic Яна Кошелєва. Новоутворення в моїх грудях вимагали дообстеження. Всього за добу в TomoClinic я пройшла три діагностичних дослідження, отримала їх результати і консультацію мамолога».

До цього подумки пацієнтка готувалася до найгіршого діагнозу — раку молочної залози. Під контролем УЗД була проведена пункція, результат якої показав, що новоутворення в грудях доброякісні, і це не рак.

Фахівці ТомоКлінік знайшли в молочних залозах жінки вікові і гормональні зміни, поодинокі рідинні включення (кісти), мастопатію і фіброаденому, підтверджену цитологією.

Однак найважчий діагноз (злоякісне новоутворення) був знятий і призначено динамічне спостереження у маммолога. Що це означає? Менше безсонних ночей і нервів, більше ясності і розуміння, що робити далі для поліпшення власного здоров’я.

Всі сумніви остаточно були розвіяні на консультації у мамолога Яни Кошелєвої. Вона провела огляд, поспілкувалася зі Світланою і задала важливі питання. Про самопочуття, відчуття, сон, застосовані препарати, травми та операції в минулому (коли були проведені і які). Професіонала цікавила кожна дрібниця: як жінка годувала грудьми, скільки було вагітностей і абортів, як проходить менопауза.

Світлана розповідає: «На консультації я також поставила свої питання лікарю. Разом з Яною Юріївною ми розглянули знімки, проаналізували висновок рентгенолога і зрозуміли, як виглядають доброякісні новоутворення і чим відрізняються від злоякісних».

Пацієнтці був призначений тест на пролактин і аналіз мутацій в генах BRCA — він необхідний жінкам, у яких в роду по жіночій лінії зустрічався рак молочної залози.

Чекаємо Світлану в TomoClinic через 3 місяці для наступного профілактичного огляду у мамолога, а поки раді отримати від неї щирий відгук.

Задати питання