Таргетна та імунна терапії: в яких випадках вони допоможуть вам?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Таргетна та імунна терапії: в яких випадках вони допоможуть вам?

Вектор лікування онкологічних захворювань змінюється. У світі з’являється все більше хіміотерапевтичних препаратів, і, в той же час, справжній прорив ми спостерігаємо в сфері таргетної та імунної терапії раку. Чого тільки варта Нобелівська премія в галузі медицини і фізіології 2018 року, яку присудили двом прогресивним ученим за революційну методику імунотерапії. Таких досягнень сфера онкології ще не бачила.

Що це дає простому пацієнтові?

У цій статті ми розповімо про таргетну та імунну терапії, які також доступні в українському онкологічному центрі TomoClinic. Тут, в Кропивницькому, можна отримати дієві способи боротьби із захворюванням за допомогою найсучасніших методик і препаратів. Але пам’ятайте: кожна терапія має своє місце і виключно свою область застосування, де може надати потрібний ефект.

У чому відмінність таргетної та імунної терапії від звичної хіміотерапії?

Таргетна терапія (від слова target — «мішень») — це молекулярно націлене лікування. У нього є чітка мішень для ураження на відміну від хіміотерапії, яка її не має і впливає на всі клітини організму, включаючи здорові.

Що таке мішень?

Це мутації генів в ланцюжку з механізмом розвитку захворювання. Правильно підібраний таргетний препарат розриває цей ланцюжок і поступово бореться з цим механізмом.

Як зрозуміти, що таргетна терапія показана в даному випадку і принесе ефективний результат?

Після проведення біопсії частинка пухлини відправляється в лабораторію. Фахівцям потрібно провести молекулярне дослідження біоматеріалу (вивчити гістологічні скельця і блоки), щоб визначити, чи є мішень. Потім лікарський консиліум обговорює, чи доцільно застосування таргетної терапії, звіряється з міжнародними протоколами, підбирає препарат і схему лікування. Якщо мішені немає, то таргетна терапія не принесе очікуваної ефективності.

Як і коли проводиться таргетна терапія?

Більшість таргетних препаратів представлена в таблетках. Лікування проводиться курсами: по 21-28 днів або безперервно. Крім перорального введення існують і медикаментозні препарати, що вводяться внутрішньовенно. Вартість такого лікування суто індивідуальна, тому що сума безпосередньо залежить від ціни препарату і схеми терапії.

Якщо хіміотерапія застосовується на різних етапах лікування, то таргетна терапія в основному показана вже при запущених стадіях захворювання і віддалених метастазах, щоб запобігти прогресуванню пухлинного процесу.

У чому особливість імунної терапії?

Клітини пухлини — це своєрідні «шпигуни» і «партизани», які працюють «інкогніто». Це чужі серед своїх. Пухлинні клітини ростуть і розвиваються в організмі завдяки тому, що залишаються невидимими для нашої імунної системи. Імунотерапія дозволяє організму розпізнати і побачити ці чужорідні клітини, щоб почати їх природне знищення.

Препарати імунотерапії не підвищують і не стимулюють імунітет, це не імуномодулятори і не імуностимулятори. Імунотерапія часто призначається при прогресуванні пухлини на пізніх стадіях, вводиться внутрішньовенно і швидко (найчастіше це півгодинна крапельниця). Метод постійно розширює свої показання: сьогодні імунопрепарати застосовуються при меланомі, пухлинах легенів, матки, шлунка, стравоходу, молочної залози.

Чи можна отримати лікування безкоштовно?

Так, на базі TomoClinic в Кропивницькому зараз проводяться клінічні дослідження з лікування раку легенів. Пацієнти, які підходять за критеріями, зможуть пройти безкоштовне лікування з використанням передових методів і препаратів, які вже схвалені і показали свою ефективність в інших країнах. Деталі ви можете дізнатися тут.

Щоб зрозуміти, чи необхідна вам імунна або таргетна терапія, звертайтеся за безкоштовними телефонами, вказаними на сайті нашої клініки www.tomocenter.com.ua

Задати питання