Те, що ви повинні знати про променеве лікування від раку кишечника в TomoClinic: істотні переваги

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Те, що ви повинні знати про променеве лікування від раку кишечника в TomoClinic: істотні переваги

Про колоректальний рак

Рак товстої кишки (колоректальний рак) може виникнути в будь-якій частині кишечника: від кінця тонкої кишки до заднього проходу. Все починається з декількох клітин, які можуть перерости в пухлину, а при подальшому зростанні і розвитку — привести до раку. Пухлина вкорінюється в стінці кишечника, проростає через неї і може поширюватися через лімфатичні вузли і / або через кров.

Рак товстої кишки зазвичай зустрічається у чоловіків і жінок старше 60 років. Існує і спадкова форма — у 5-10% пацієнтів.

Не доведений прямий зв’язок між раком товстої кишки та їжею, проте звертаємо вашу увагу, що такий вид раку частіше зустрічається в країнах з західними звичками харчування. Це стосується і України.

Променеве лікування колоректального раку

Залежно від місця, розміру і поширення пухлини, а також від вашого стану, ми вирішуємо на багатопрофільній онкологічній конференції, яке лікування буде оптимальним для вас. Часто потрібне поєднання методів. Один з дуже ефективних способів лікування — променева терапія. Наша мета в тому, щоб знищити ракові клітини і, в той же час, максимально зберегти ваші здорові органи і тканини.

Коли ми застосовуємо променеву терапію для лікування раку кишечника?

Залежно від конкретної ситуації можливі різні варіанти:

  • перед операцією — щоб зменшити пухлину і збільшити шанси на її повне видалення;
  • замість операції — щоб вилікувати пацієнта або зупинити поширення раку в разі, коли неможливо виконати операцію;
  • як паліативну терапію — для контролю симптомів і уповільнення поширення раку в запущених випадках.

 

Навіщо потрібна променева терапія перед операцією?

Таке питання задають пацієнти досить часто. Багатьом помилково здається, що операція відразу вирішила б усі проблеми. Наші лікарі пояснюють людям, чому далеко не завжди хірургічне лікування проводять першим етапом і чим може допомогти променева терапія.

Про це докладно розповіла досвідчений променевий терапевт, лікар-радіолог вищої категорії, заступник головного лікаря TomoClinic Тетяна Бойко:

— При ранніх стадіях і при розташуванні пухлини в середньому і верхньому відділах прямої кишки, а також при відсутності протипоказань, переважно проводять операцію без попередньої променевої терапії.

Однак якщо стадія не рання і пухлина більш поширена (т. зв. місцево-поширена стадія, при якій є ураження більш глибоких шарів стінки кишки і / або поширення на клітковину, що оточує кишку, і / або ураження лімфатичних вузлів таза), ми рекомендуємо пацієнтам пройти променеву терапію першим етапом. Залежно від ситуації, проводимо її або самостійно, або в поєднанні з хіміотерапією.

Таким чином, ми зменшуємо обсяг пухлини і добиваємося кращої «операбельности» злоякісного утворення. Іншими словами, під впливом променевої терапії пухлина зменшується в розмірах, і тоді хірурги можуть її повністю видалити, що зупинить подальше поширення хвороби.

Другий важливий момент — це можливість знищити утворення без оперативного втручання. За статистикою, приблизно в 17 – 21% випадків проведення хіміопроменевої терапії призводить до того, що ми, лікарі, називаємо «повною відповіддю» на лікування, — зникненню пухлини.

Наші показники підтверджують світові статистичні дані: в 20% випадків нам вдалося без операції, тільки за допомогою променевої терапії, знищити пухлину і позбавити пацієнтів від раку кишечника.

Безумовно, велике значення має оснащення центру – це лінійні прискорювачі і Elekta Synergy і єдина в Україні система TomoTherapy HD. Така апаратура дозволяє застосовувати передові технології.

У чому переваги лінійних прискорювачів TomoClinic при опроміненні пухлин кишечника?

Найважливіші переваги — високоточне і рівномірне опромінення пухлини з максимальним захистом здорових органів і тканин.

При раку кишечника необхідно піддати променевому впливу як саму пухлину, так і зони можливого поширення: частину кишки вище і нижче пухлини, клітковину навколо кишки, лімфатичні вузли таза. Тобто опромінюваний обсяг має досить складну форму. Застарілим кобальтовим установкам не під силу впоратися з завданням рівномірного опромінення, при якому кожна «точка» пухлини повинна отримати розраховану дозу.

Лінійний прискорювач цю задачу виконує ефективно і чітко. Завдяки щоденному візуальному контролю перед кожним сеансом променевої терапії ми забезпечуємо високу точність опромінення. У той же час, вплив на навколишні здорові органи і тканини (сечовий міхур, ділянки кишечника поза пухлиною, шкіра) — мінімальний; є можливість їх максимального захисту.

До кого звернутися з питаннями?

У разі виникнення проблем, пов’язаних з променевим лікуванням раку кишечника, або виникненні питань, телефонуйте за номерами , вказаними на нашому сайті, — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.

Задати питання