TomoClinic тепер проводить комп’ютерну томографію в режимі 4D

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>TomoClinic тепер проводить комп’ютерну томографію в режимі 4D

З радістю повідомляємо нашим пацієнтам гарну новину: томограф TOSHIBA AQUILION LB допомагає пацієнтам з новоутвореннями легенів в підготовці до променевої терапії. З його допомогою інженери-радіологи TomoClinic в експериментальному режимі почали проводити 4D-КТ — діагностичне дослідження, з яким новоутворення можна відстежувати в режимі реального часу і в процесі дихання пацієнта. А це, в свою чергу, додає подальшій променевій терапії більшої точності. На даний момент інженери-радіологи TomoClinic відпрацьовують нову технологію в умовах клініки.

Перед проведенням курсу променевої терапії всі пацієнти проходять комп’ютерну томографію (КТ). Дані, отримані при 4D-КТ, дозволяють уникнути неточностей і помилок при подальшому лікуванні, дозволяючи променевому терапевту потрапляти точно в ціль (пухлину), мінімально впливаючи на прилеглі тканини і органи. Перш за все, це важливо для пацієнтів з новоутвореннями в легенях.

З появою в TomoClinic такого виду діагностики, як 4D-КТ, з’явиться можливість:

  • поліпшити клінічні зображення до найбільш високої їх якості в період дихального циклу
  • відслідковувати стан діафрагми при діагностиці і при сеансах лікування оптимально потрапляти по мішені (пухлині), що рухається
  • скорочувати індивідуальні відступи при плануванні і лікуванні (зменшити «обсяг ураження» життєво важливих здорових органів і тканин поблизу діафрагми — таких, як, наприклад, серце)

зинвалюк медицинский физик tomoclinic

«Ефективна і точна візуалізація — запорука якісного лікування. Медичні і технічні завдання постійно ускладнюються, і це особливо помітно в області діагностики і лікування онкології. Оскільки процедури стають все складніше, то й технології мають бути більш швидкими, ефективними і точними, — говорить медичний фізик TomoClinic Олексій Зінвалюк. — Відомо, що довільні і природні рухи пацієнта, як і деформація органів, можуть перешкодити якісному проведенню променевої терапії. Тому точна орієнтація має життєво важливе значення».

Переваги 4D-КТ

До стандартних трьох вимірів (ширина, глибина і довжина) додається четвертий — час. Тобто інженер-радіолог може контролювати стан мішені в будь-який момент дихального циклу пацієнта. Це також дає можливість кількісного аналізу динамічних величин: можна зупинити час в потрібний момент діагностики, переглянути окремі кадри і зробити певні висновки, важливі для подальших сеансів променевої терапії.

Резюмуючи, можна сказати, що 4D-КТ — це багатообіцяючий метод, який дозволяє аналізувати і характеризувати дихальні рухи пацієнта, повідомляє точну інформацію про справжню форму органів/тканин в русі. І саме цей метод допоможе проводити якісну передпроменеву підготовку пацієнтам з новоутвореннями легенів і робити променеву терапію ще більш точною та безпечною.

Задати питання