Томотерапія для лікування раку – вперше в Україні

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Томотерапія для лікування раку – вперше в Україні

У березні 2015 року в Кіровограді перших пацієнтів прийняв «Український Центр Томотерапії» (УЦТ).

УЦТ – приватна онкологічна клініка на території Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру. Підготовчі роботи тривали менше 1 року. У проектуванні і будівництві клініки брали участь кращі онкологи, радіологи, медичні фізики та інженери з більш ніж 10 країн, таких як: США, Німеччина, Іспанія, Грузія, Польща, Словаччина, Японія, Швеція. Позаду тисячі кілометрів доріг і десятки тисяч годин напруженої роботи, навчання і стажування. З відкриттям Українського Центру Томотерапіі Кіровоград став в один ряд з кращими світовими центрами онкологічної допомоги більш ніж в 30 країнах на всіх континентах, де використовується метод TomoTherapy.

У УЦТ встановлено експертне обладнання японської компанії Toshiba останнього покоління для ранньої діагностики раку і 2 лінійних прискорювачі (TomoTherapy HD американської компанії Accuray і шведський Elekta Synergy) для найбільш точного і одночасно дбайливого здорові тканини опромінення ракових пухлин.

Томотерапія – революційна система радіотерапії, яка кардинально змінила уявлення онкологів про можливості променевої терапії. Її значимість для онкологічного лікування можна порівняти з тим, як кардинально комп’ютерна томографія змінила світ променевої діагностики. Томотерапія може стати ефективним методом навіть в тих випадках, де інші лінійні прискорювачі виявилися безсилі, а оперативне втручання не показано.