Устаткування для лікування раку в Україні і чого від нього більше: користі чи шкоди?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Устаткування для лікування раку в Україні і чого від нього більше: користі чи шкоди?

Щорічно близько 140 тисяч українців дізнаються, що у них рак. Близько 70% всіх онкологічних пацієнтів нашої країни (а це близько 100 тисяч громадян) потребують саме радіотерапії. Але чи вистачає нашій країні якісного обладнання для того, щоб лікувати своїх пацієнтів з турботою про їх здоров’я і життя?

У багатьох українських онкодиспансерах сьогодні працюють кобальтові установки, які були придбані ще за радянськіх часів і їх використовують для лікування раку й понині. Такі апарати і подібні до них «копалини» — досить застарілі та небезпечні технології, від яких світ поступово відмовляється на користь лінійних прискорювачів.

Основні мінуси лікування на кобальтових установках

· Пацієнти щиро переконані, що терапевтичний ефект від лікування на кобальтових установках такий саме, як і на лінійних прискорювачах, хіба що терапія обійдеться їм значно дешевше
· Застаріле обладнання вражає сусідні з пухлиною здорові органи і тканини, оскільки тут не застосовується оконтурювання пухлини, а точність кобальтових установок залишає бажати кращого
· Через нещадну експлуатацію такі апарати постійно дають збої, роблять помилки і виходять з ладу, змушуючи пацієнтів чекати і втрачати дорогоцінний час без допомоги
· Смертність від раку зростає, оскільки пацієнти борються з онкологічним захворюванням, але через некоректне лікування можуть серйозно нашкодити своєму організму в цілому
· При лікуванні раку на кобальтових установках є високий ризик придбати додатковий діагноз, погіршити якість життя, отримати інвалідність, померти від наслідків радіотерапії на застарілому обладнанні

Лінійний прискорювач — нове покоління радіотерапії

Одна з проблем медицини полягає в тому, що пацієнта не завжди інформують про всі можливі види лікування і їх наслідки. Тому ми закликаємо пацієнтів задавати питання лікарям, здобувати другу думку, а до моменту прийняття рішення про вибір лікування знати всі можливі ризики і наслідки. Ми виступаємо перш за все за інформування пацієнта про всі варіанти лікування.

А ще ми — за точність. Тому в нашому центрі встановлені сучасні надточні лінійні апарати Tomo HD і Elekta, аналогів яким в Україні немає. Ми застосовуємо топометрію і спеціальні маски для максимальної фіксації пацієнта на терапевтичному столі.

Стандарти лікування раку

Якщо говорити про лінійних прискорювачах взагалі, то в Україні їх не більше 30, якщо врахувати і обладнання приватних лікарень. Хоча такої апаратури країні не вистачає в рази більше. Якщо судити в цілому, Україна забезпечена лінійними прискорювачами тільки на 20%.

Розвинені країни свідомо переходять на лінійні прискорювачі: в сусідній Польщі, наприклад, вже не залишилося жодної кобальтової установки. Країна віддала перевагу лінійним прискорювачам, яких тут вже більше 150.

З першого дня своєї роботи TomoClinic застосовує сучасне обладнання, яке дає високу ефективність в лікуванні раку і дозволяє дбайливо ставитися до здоров’я пацієнта. Тому ми готові запропонувати вам гідну альтернативу — якісну і точну променеву терапію.

І тільки вам вирішувати, кому довірити своє здоров’я і життя.

Задати питання