УЗД серця (ехокардіографія) в TomoClinic

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>УЗД серця (ехокардіографія) в TomoClinic
узд серця кропивницький

Знайомимося з лікарем УЗД TomoClinic Іриною Бондар. Її основний напрямок діяльності — ультразвукова діагностика серця.

«Комплексний підхід — наше все. На самому старті при зверненні пацієнта в клініку я намагаюся оцінити скарги, розпитати про анамнез, відстежити симптоми. Це допомагає в попередній постановці діагнозу і розумінні того, на що буде звертатися особлива увага при обстеженні», — заявляє Ірина.

Якщо говорити про її профільний напрямок — ультразвукове дослідження серця (ЕХО-КГ), то в TomoClinic вона проводить його тільки після електрокардіографії (ЕКГ).

ЕКГ і ЕХО-КГ: в чому різниця?

Електрокардіографія (ЕКГ) — простий і інформативний метод дослідження, який відстежує роботу серця. Це дає можливість упевнитися в серцевому ритмі, визначити блокаду серця, виявити перенесений раніше інфаркт.

УЗД серця (ехокардіографія, ЕХО-КГ) — метод дослідження серця і оточуючих його тканин, з яким лікар може вивчити структуру і функціональний стан органу. Його призначають при наявності змін на ЕКГ, шумів в серці, підозрі на серцеву недостатність, атеросклерозі, болях, задишці, порушенні серцевого ритму, стійкому підвищенні артеріального тиску.

При УЗД серця лікар оцінює роботу серця і визначає обсяг, розмір порожнин серця і товщину його стінок, виявляє зміни клапанів і інших структур серця. Це допомагає виявити захворювання серцево-судинної системи на ранніх стадіях і полегшити їх подальше лікування.

Проблеми з серцем і рак

Ірина Бондар також зазначає:

— Не всі пацієнти говорять правду про проблеми з серцем напередодні обстеження. Вони зацікавлені перш за все побороти своє основне захворювання — пройти хіміо- та променеву терапію. А якщо лікар УЗД в описі згадає про якісь протипоказання або стоп-фактори, то лікування онкологічного захворювання можуть відкласти, щоб спочатку стабілізувати стан серцево-судинної системи.

Новоутворення серця зустрічаються рідко, всього в 1-2% випадків. В основному при УЗД серця діагностують вікові зміни, клапанні пороки, порушення ритмів, які призводять до розширення порожнин і серцевої недостатності. Часто зустрічаються ішемічні захворювання, атеросклероз судин, інфаркти.

Якщо у пацієнта наявне щось з перерахованого вище, а незабаром має проводитися променева та хіміотерапія, то треба розуміти, що стан може погіршитися і бути небезпечним для здоров’я або життя. Крім того, серед онкологічних пацієнтів є літні люди, також звертаються люди з клапаном серця і протезами. Всі ці нюанси важливо враховувати, щоб пацієнт в результаті успішно пройшов лікування основного захворювання.

Діагностика, важливість якої складно переоцінити

Ірина Бондар: «За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, можна запобігти більш ніж в 80% випадків ускладнень завдяки своєчасній діагностиці та профілактиці серцево-судинних захворювань. Діагностика, проведена вчасно, може по-справжньому врятувати життя людині».

В кабінеті УЗД TomoClinic встановлено сучасне обладнання експертного класу Toshiba, з високою роздільною здатністю і точністю. А якісний апарат в руках кваліфікованого фахівця — це можливість вчасно «почути» серце пацієнта і попередити хворобу, діагностувати найменші зміни і зрозуміти, як вибудувати тактику лікування онкологічного захворювання.

Крім проведення УЗД серця наш лікар-діагност Ірина Бондар також компетентна в дослідженнях черевної порожнини, заочеревинного простору, щитовидної залози.

Задати питання