Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua
Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

Вірити, лікуватися, любити! Про вагітність, нове життя і три одночасні операції

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Вірити, лікуватися, любити! Про вагітність, нове життя і три одночасні операції
hirurgichna komanda

Він народився, цей малюк, хлопчик, шоста дитина в сім’ї, — і у нього є мама. Здавалося б, що незвичайного — з’явилася на світ людина і у неї є мама? Однак у події, про яку ми вам розповімо, — все!

В історії народження цієї дитини було багато місяців боротьби відразу за два життя — за нього і за його маму. За них боролася наша медична команда — клінічні онкологи, хіміотерапевти, хірурги. З ними поруч були чудові акушер-гінекологи під керівництвом завідувачки Кіровоградським обласним перинатальним центром Тетяни Мітєвої: під їх наглядом проходила непроста вагітність жінки, в якої у грудях наші лікарі виявили злоякісну пухлину.

«Пацієнтка звернулася до мене на 15-му тижні вагітності. Пухлина вже була чималою, і результати досліджень підтвердили мої підозри. Утворення виявилося не доброякісним», — розповів завідувач хірургічним відділенням TomoClinic, лікар-мамолог Дмитро Караськов.

— Я хочу жити і хочу народити дитину, — прозвучали щирі слова жінки.
— Будемо лікуватися і будемо народжувати, — відповіли наші лікарі.

Так почався шлях пацієнтки в TomoClinic. Під керівництвом клінічних онкологів консиліум розробив план лікування, і жінка до пологів пройшла курси хіміотерапії, необхідні за протоколом. Майбутню маму вели досвідчені лікарі: завідувачка відділенням хіміотерапії Оксана Фрідман і клінічний онколог Фадель Олакі.

 

Малюк народився здоровим!

Але це далеко не кінець історії. Мамі потрібно було продовжити лікування. Попереду операція на молочній залозі і видалення яєчників. Рішення фахівців було однозначним — провести хірургічні втручання одночасно.

— Дві операції відразу? — запитала пацієнтка.

— Потрібно розглянути три, — відповіли лікарі.

Пояснює Дмитро Караськов: «Коли ми аналізували результати комп’ютерної томографії та УЗД, то побачили, що в жовчному міхурі є камінці.

На консультації з’ясувалося, що пацієнтку вже турбували напади болю у правому підребер’ї. Розумним рішенням було видалити також і жовчний міхур з конкрементами».

Три операції одночасно провели наші хірурги: Дмитро Караськов — онкопластичну, яка зберігає груди; Олександр Соколенко виконав дві лапароскопічні малотравматичні операції (без великих розрізів, через маленькі проколи черевної стінки) з видалення яєчників і жовчного міхура. Це була справжня командна робота, в якій величезну роль зіграли також досвід і вміння чудових лікарів-анестезіологів під керівництвом Олександра Рогова.

Три операції, один наркоз і відновлення! Комплексне хірургічне втручання позбавило пацієнтку від необхідності проходити повторно операції, від можливих ускладнень, від зайвої тривоги і хвилювань.

Мама і малюк вже вдома, сім’я з шістьма дітьми зібралася разом.

Але ще не кінець історії. У пацієнтки попереду важливий профілактичний етап.
Ми разом, і це головне — команда TomoCliniс!

Задати питання