Ви чуєте слово «мастопатія»? Знайте, що такого діагнозу не існує

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Ви чуєте слово «мастопатія»? Знайте, що такого діагнозу не існує

Поговоримо про так звану мастопатію — «порожній» термін, який, на жаль, все ще продовжують використовувати при діагностиці захворювань молочних залоз. Під цією назвою намагаються узагальнити порушення або відхилення від норми. Однак таке узагальнення повністю виключає індивідуальний підхід до конкретної пацієнтки з її конкретними скаргами і проблемами. Адже для кожної людини є важливим обґрунтований і зважений медичний висновок, і тому краще почути другу думку фахівця. Про це читайте в статті нашого досвідченого клінічного онколога Анатолія Палюха.

«Лікарю, мене нічого не турбує, але в мене мастопатія…»

Консультуючи пацієнтів, я практично щодня чую від них подібні твердження. У переважній більшості такі «найменування» сформульовані медиками, що наслідують необґрунтовані стереотипи формування «діагнозів», які не мають точного роз’яснення за клінічними або гістологічними шаблонами.

У назвах доброякісних захворювань молочної залози плутаються через безліч термінів: мастопатія, дисгормональна гіперплазія молочних залоз, фіброзно-кістозна мастопатія і т. і. Подальша плутанина виникає через те, що термінологія не базується на здорових уявленнях про патогенез (механізми розвитку).

Класифікація ANDI (aberrations of normal development and involution of the breast) була запропонована саме в якості номенклатури, заснованої на патогенезі, щоб замінити поділ доброякісних захворювань грудей на «нормальні» і «болючі». Більшість станів узагальнює спектр, який простягається від нормального до помірного відхилення (аберацій) і до хвороби.

Така класифікація дозволяє точно визначити проблему окремого пацієнта з точки зору клінічних проявів. Це виявилося корисним при прийнятті рішення щодо раціонального ведення пацієнта і в роз’ясненні значущості доброякісних захворювань грудей.

Аберації нормального розвитку та інволюції грудей (ANDI) — всеосяжний термін, який використовується для опису широкого спектру доброякісних захворювань грудей. Як випливає з назви, він заснований на теорії, згідно з якою більшість доброякісних захворювань молочної залози по суті є незначними відхиленнями в нормальному процесі розвитку, гормональної реакції та інволюції (спрощення будови і функції) грудей.

Фахівці нашого центру відстежують актуальні дослідження по захворюванням молочних залоз та використовують тільки міжнародні протоколи лікування і тактики, які схвалені світовою медичною і науковою спільнотами. Всі обстеження і консультації проходять з максимальним комфортом для пацієнтів при повній підтримці досвідчених лікарів і кваліфікованого медичного персоналу.

Анатолій Палюх

Задати питання