Головна/Ви чуєте слово «мастопатія»? Знайте, що такого діагнозу не існує
11.04.2024

Ви чуєте слово «мастопатія»? Знайте, що такого діагнозу не існує

Поговоримо про так звану мастопатію — «порожній» термін, який, на жаль, все ще продовжують використовувати при діагностиці захворювань молочних залоз. Під цією назвою намагаються узагальнити порушення або відхилення від норми. Однак таке узагальнення повністю виключає індивідуальний підхід до конкретної пацієнтки з її конкретними скаргами і проблемами. Адже для кожної людини є важливим обґрунтований і зважений медичний висновок, і тому краще почути другу думку фахівця. Про це читайте в статті нашого досвідченого клінічного онколога Анатолія Палюха.

«Лікарю, мене нічого не турбує, але в мене мастопатія…»

 width=Консультуючи пацієнтів, я практично щодня чую від них подібні твердження. У переважній більшості такі «найменування» сформульовані медиками, що наслідують необґрунтовані стереотипи формування «діагнозів», які не мають точного роз’яснення за клінічними або гістологічними шаблонами.

У назвах доброякісних захворювань молочної залози плутаються через безліч термінів: мастопатія, дисгормональна гіперплазія молочних залоз, фіброзно-кістозна мастопатія і т. і. Подальша плутанина виникає через те, що термінологія не базується на здорових уявленнях про патогенез (механізми розвитку).

Класифікація ANDI (aberrations of normal development and involution of the breast) була запропонована саме в якості номенклатури, заснованої на патогенезі, щоб замінити поділ доброякісних захворювань грудей на «нормальні» і «болючі». Більшість станів узагальнює спектр, який простягається від нормального до помірного відхилення (аберацій) і до хвороби.

Така класифікація дозволяє точно визначити проблему окремого пацієнта з точки зору клінічних проявів. Це виявилося корисним при прийнятті рішення щодо раціонального ведення пацієнта і в роз’ясненні значущості доброякісних захворювань грудей.

Аберації нормального розвитку та інволюції грудей (ANDI) — всеосяжний термін, який використовується для опису широкого спектру доброякісних захворювань грудей. Як випливає з назви, він заснований на теорії, згідно з якою більшість доброякісних захворювань молочної залози по суті є незначними відхиленнями в нормальному процесі розвитку, гормональної реакції та інволюції (спрощення будови і функції) грудей.

Фахівці нашого центру відстежують актуальні дослідження по захворюванням молочних залоз та використовують тільки міжнародні протоколи лікування і тактики, які схвалені світовою медичною і науковою спільнотами. Всі обстеження і консультації проходять з максимальним комфортом для пацієнтів при повній підтримці досвідчених лікарів і кваліфікованого медичного персоналу.

Анатолій Палюх
 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху