Відтепер пацієнти TomoClinic отримуватимуть документ з якості проведеної променевої терапії

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Відтепер пацієнти TomoClinic отримуватимуть документ з якості проведеної променевої терапії

TomoClinic — єдиний в Україні онкологічний центр, який може гарантувати якість проведеного лікування на документальному рівні. Відтепер після проведення променевої терапії в нашій клініці кожен пацієнт отримуватиме звіт з заключними результатами лікування. Цей документ формується апаратом променевої терапії автоматично без участі фахівця по завершенню курсу лікування. Весь комплекс реалізованої терапії буде детально висвітлено в єдиному документі з таблицею і зображеннями.

Яка саме інформація представлена в цьому рапорті?

  1. Вказується обсяг необхідної дози, який було доведено до новоутворення. На графіку в цифрових значеннях демонструється, який орган/тканина отримали критичне дозування, а які органи/тканини були опромінені в більш щадному режимі. У документі вказується, яке променеве навантаження надійшло до мішені після того, як була розраховане на програмному забезпеченні медичними фізиками.
  2. У верхній частині протоколу традиційно описуються умови проведення вимірювань, а також критерій для порівняння розподілів доз (типово 3 мм/3% або 2 мм/2%).
  3. Зображення в нижній частині протоколу демонструють дозові розподіли. Наприклад, на прямокутниках знизу та зліва синім кольором позначена низька променева доза, червоним — висока. На верхньому прямокутнику демонструється, як проходило референсне лікування, прораховане системою планування, а на нижньому — лікування, фактично виміряне на фантомі.
  4. Червоно-зелений прямокутник внизу праворуч — це ілюстрація результату зіставлення. Зелений колір позначає, що виміряне значення збігається з розрахунковим — з точністю, що вказана у верхній частині протоколу. Червоний колір говорить про точки розбіжності значень, жовтий — про збіги, близькі до межі допустимого діапазону.
  5. Радіотерапевти TomoClinic приймають рішення проводити терапію згідно з тим планом лікування, який співпадає не менше 95% з попередньо проведеним на спеціальному «фантомі» конкретного пацієнта. Рапорт затверджується медичним фізиком, який перевірив план лікування.

Що може гарантувати TomoClinic, видаючи документ про якість лікування?

  • Ми гарантуємо, що пацієнт отримав якісну терапію онкологічного захворювання. Розрахована інженерами-радіологами променева доза узгоджується з міжнародними протоколами лікування раку.
  • Ми гарантуємо, що пацієнт не буде переопроміненим або недоопроміненим: обчислене дозування надходить до пухлини в необхідному обсязі. Його перевищення може призвести до негативних постпроменевих реакцій організму, а недостатній обсяг — до рецидиву, що для нас неприпустимо.
  • Ми гарантуємо, що не допустили опромінення здорових органів і тканин в безпосередній близькості до пухлини.

На даний момент в Україні немає аналогів клінік, де пацієнти отримують подібний документ зі звітом про якість проведеного лікування. Документ видається на руки пацієнту англійською мовою з логотипом виробника апаратури променевої терапії і може бути відправлений в будь-яку клініку світу.

гарантии Томоклиник

Задати питання