Віктор Бень: «Не чекайте погіршення здоров’я — краще регулярно за ним стежте!»

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Віктор Бень: «Не чекайте погіршення здоров’я — краще регулярно за ним стежте!»
виктор бень гинеколог томоклиник

20 років в професії, перша кваліфікаційна категорія, вилікувані пацієнтки — все це, безсумнівно, викликає довіру. І онкогінеколог Віктор Бень вважає важливим цю довіру зберегти і виправдати. Сьогодні у нас відверте і чесне інтерв’ю з поважним в Кропивницькому і Україні фахівцем.

— Вікторе Вікторовичу, на що ви щодня витрачаєте свій золотий запас енергії? З чим найчастіше до вас звертаються?

— Мій основний профіль — онкогінекологія, тому я часто приймаю пацієнток з підозрами на онкопатологію або рак. Моє основне завдання — виявити проблемний момент, встановити точний діагноз, визначити стадію захворювання. І найголовніше: націлити пацієнта на лікування.

— Чи всі охоче йдуть на огляд, обстеження та лікування? Наскільки відповідальні жінки перед самою собою і своїм здоров’ям?

— Є різні категорії пацієнтів. Одним я відразу ж після діагностики призначаю лікування, але повторно зустрічаю їх, наприклад, тільки через три роки. «Скажіть, докторе, моя ситуація не погіршилася?» —запитують на прийомі. Спостерігатися — значить виконувати призначення лікаря, а не переконуватися через час, що гірше не стало. Не можна чекати, що «саме пройде» або лікувати рак народними засобами. Це крайня безвідповідальність. Мене таке ставлення неприємно дивує, тому що практично будь-яка хвороба виліковна, якщо виявлена ​​на ранній стадії. Хоча люди нашої ментальності звикли чекати, поки не заболить — тільки потім звертаються до лікаря, але це часто буває занадто пізно.

— Є й ті, хто взагалі не лікується?

— На жаль. Такі «відмовники» не розуміють всієї серйозності ситуації. При патологіях шийки матки скарг у пацієнтки часто немає, як і вираженого больового синдрому. Виділення то з’являються, то зникають. Здається, що все налагодилося, проблеми немає. І ось непомітно, безболісно і тихо щось незначне перетворюється на щось підступне.

— Які інфекції в гінекології сьогодні можуть радикально вплинути на жіноче здоров’я?

— Найнебезпечніша на сьогоднішній день — папіломавірусна інфекція, вона є практично у 90% населення. Погане харчування знижує імунітет — і ось вірусні інфекції включаються і переводять фонові патології в дисплазію. Знову ж таки, зовсім непомітно для пацієнта. У жінок відкривається кровотеча шийки матки, яку складно зупинити. Це відбувається вже тоді, коли пухлина негативно вплинула не тільки на органи, а й на судини. Саме в такі моменти пацієнтка вирішує відвідати гінеколога, але не завжди вже можна щось зробити. Тому я зі свого боку розповідаю про важливість вакцинації. В Європі та Америці цим займаються вже не один рік, вакцинують від папіломавірусної інфекції ще в шкільному віці. І показники за кордоном багато в чому завдяки цьому інші, більш низькі: як захворюваності, так і смертності від захворювань гінекологічного профілю.

— Що ще входить в сферу вашої компетенції?

— До мене також приходять не тільки з онкологічними захворюваннями в області гінекології: з фоновими доброякісними патологіями, запальними процесами, фіброміомами. Багато хто звертається з безпліддям. Допомогти важливо всім пацієнтам. Адже навіть безпліддя може призвести до раку шийки матки, яєчників, тіла матки. Тому починати завжди важливо з обстеження, усунення інфекцій, лікування, а потім вже планувати вагітність. І знаєте, з роками я помітив: хто хоче отримати позитивний результат — той його отримує.

— Наскільки масштабними є можливості TomoClinic? Що це дає пацієнтам?

— У клініці вже кілька років працюють вузькопрофільні фахівці, в тому числі і гінекологи. Діагностичні технології TomoClinic дають можливість підвищити виявлення захворювань. А сучасні методи лікування та лапароскопічні операції дають пацієнтам більш високі шанси на одужання. Зараз я приймаю своїх пацієнтів на базі сучасного центру TomoClinic, тому щиро радий приєднатися до цієї команди професіоналів і допомогти пацієнткам бути здоровими.

Задати питання