Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua
Пн-Пт: 08:00-21:30 Сб: 08:00-20:00 info@tomocenter.com.ua

Увага на шкіру. Навіщо потрібна дерматоскопія?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Увага на шкіру. Навіщо потрібна дерматоскопія?
дерматоскопія кропивницький

Що таке рак шкіри?

Рак шкіри виникає тоді, коли звичайні клітини шкіри перероджуються в злоякісні. Основна причина розвитку захворювання — отримання великої дози ультрафіолетового випромінювання. Таке випромінювання — частина сонячного світла і світла в солярії. Тому під його вплив ви потрапляєте, коли перебуваєте на сонці або в солярії.

Рак шкіри найбільш поширений серед людей зі світлою шкірою. Зазвичай захворювання починається з таких змін, як:

  • вузлик, який повільно зростає;
  • ранка, яка не загоюється;
  • родимка, яка змінює колір або зростає.

Існують різні типи раку шкіри. Найпоширеніші форми — базальноклітинний рак, плоскоклітинний рак і злоякісна родимка, яка називається меланомою.

Меланома — найбільш агресивний тип: може рости глибоко і поширюватися на лімфатичні вузли та інші органи. Тому важливо якомога швидше звернутися до дерматолога-онколога, якщо у вас є які-небудь сумніви щодо родимок та інших пігментних плям, щоб лікар оглянув це місце і оцінив можливий характер утворення.

Меланома, як правило, більше розміром і має більш неправильну форму, ніж родима пляма (але не завжди!). Тому будь-які плями на шкірі чи їх збільшення, а також незагойна рана або вузлик, повинні вас насторожити і привести на прийом до фахівця.

Доброякісні аномалії шкіри також можуть викликати подібні симптоми, і досвідченому фахівцеві іноді досить візуального огляду, щоб переконатися, що утворення не несе небезпеки для життя і на шкірі лише косметичний дефект. У разі найменшого сумніву дерматолог-онколог обов’язково призначить проведення дослідження тканини під мікроскопом, яке і внесе ясність в ситуацію.

Як проводять дослідження?

Спочатку лікар неозброєним оком огляне вашу шкіру і підозрілу область. Потім ретельно вивчить це місце за допомогою спеціального приладу, який містить збільшувальне скло і називається дерматоскоп.

Клас приладу має величезне значення. Ультрасучасний дерматоскоп HEINE DELTA 30, яким користується досвідчений дерматолог-онколог TomoClinic, забезпечує велике поле зору (30 мм) і дуже чисте зображення, а також відмінно передає колір. Прилад підключається до смартфона або комп’ютера, і, таким чином, зображення зберігаються в пам’яті пристроїв.

Щоб з’ясувати, чи дійсно у вас рак шкіри, проводять біопсію — під місцевою анестезією видаляють шматочок тканини. У певних випадках видаляють утворення повністю.

Рішення приймає лікар залежно від конкретної ситуації. Видалений шматочок шкіри направляють у патологічну лабораторію для дослідження. На підставі отриманих даних дерматолог-онколог визначить, що необхідно робити далі — починати лікування або проходити більш масштабне обстеження (наприклад, УЗД або КТ), яке дасть інформацію про стадію хвороби і дозволить лікарям розробити правильну тактику лікування.

Що робити, якщо ви травмували родимку? Чи варто її видаляти і де? Як розпізнати «погану» родимку на тілі?

На ці та інші питання вам відповість наш досвідчений дерматолог-онколог Яна Кошелєва. Запишіться на консультацію за телефонами, які ви бачите на сайті.

Задати питання