Вперше в Україні! Прорив у лікуванні лімфобластного лейкозу: у нашому центрі успішно провели тотальне опромінення всього тіла

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Вперше в Україні! Прорив у лікуванні лімфобластного лейкозу: у нашому центрі успішно провели тотальне опромінення всього тіла

Це сталося вперше в Україні і буде завжди! Українцям із таким важким онкологічним захворюванням крові, як лімфобластний лейкоз, тепер доступні передові методи лікування так само, як і у всіх розвинених країнах світу.

26 листопада 2021 року — дійсно епохальний день в історії медицини нашої країни. Адже до цього дня пацієнти, які потребували тотального опромінення всього тіла, могли пройти лікування лише закордоном.

Сьогодні ситуація кардинально змінилася. Лікарі нашого онкологічного центру у співпраці з колегами з Київського центру трансплантації кісткового мозку (ТКМ) вперше в країні успішно провели надскладний процес тотального опромінення всього тіла з подальшим плануванням трансплантації кісткового мозку. Це світовий стандарт лікування для значної групи пацієнтів — повністю вбити уражений раком кістковий мозок, а потім після спеціальної підготовки провести трансплантацію.

Одна з критично важливих задач, яку вирішила досвідчена команда фахівців TomoClinic, — виконати тотальне опромінення тіла (TBI) і, водночас, захистити нирки, легені та очі пацієнта, тобто дати на них необхідну, але безпечну дозу, яка не викличе у майбутньому тяжких побічних явищ. І вони зробили це разом!

Завдяки ультрасучасному обладнанню, яке дає можливість використовувати передові методи променевої терапії, лікарі застосували технологію IGRT, тобто лікування під візуальним контролем. «Перед кожним сеансом опромінення ми перевіряли положення пацієнта на процедурному столі. Робимо ми це для того, щоб план лікування, створений спочатку, обов’язково відповідав положенню пацієнта безпосередньо на процедурі опромінення — з точністю до міліметра», — пояснила завідувачка відділення променевої терапії нашого центру Наталія Серьогіна.

По завершенні процедур опромінення пацієнта гелікоптером доставили з Кропивницького до Києва у бокс-відділення центру трансплантології (ТКМ), де він пройде хіміотерапію як підготовку до трансплантації кісткового мозку, а потім — сам процес трансплантації та відновлення після лікування.

«Запуск процедури тотального опромінення всього тіла (ТBI) — не лише величезний крок уперед у розвитку вітчизняної онкології та нові перспективи для людей з діагнозом лімфобластний лейкоз, а й економія бюджетних коштів, які раніше МОЗ України виділяло на лікування таких хворих закордоном. Для пацієнтів у нашій країні опромінення кісткового мозку і подальша трансплантація є безкоштовними (проводяться за рахунок Державної програми трансплантації), а заощаджені кошти можна буде спрямувати на лікування більшої кількості людей з онкологічними захворюваннями», — зазначив головний лікар TomoClinic клінічний онколог Степан Крулько.

Такий прорив у лікуванні пацієнтів з онкологічними захворюваннями крові став можливим завдяки унікальному для України обладнанню, яким оснащений наш центр, злагодженій роботі команди досвідчених лікарів TomoClinic і київських фахівців, а також підтримці Міністерства охорони здоров’я України. Це яскравий приклад партнерства в медицині на благо громадян — співпраці з TomoClinic, яка можлива для будь-якої клініки країни.

Бажаємо пацієнту якомога швидшого одужання!

Задати питання