Штучний інтелект в ендоскопії застосували у Тomoclinic

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Штучний інтелект в ендоскопії застосували у Тomoclinic

13 листопада на базі наукового центру нашої клініки відбувся семінар «Ендоскопічний скринінг раку шлунку та кишківника» з проведенням майстер-класу, під час якого використовувалися новітнє обладнання і технології штучного інтелекту CAD-EYE від Fujifilm. Апаратуру для проведення заходу надала компанія Harwind.

Головним спікером і ведучим семінару виступив Владислав Яковенко — відомий в Україні та Європі хірург-ендоскопіст, кандидат медичних наук, керівник відділення ендоскопії та малоінвазивної хірургії клініки «Оберіг»; досвідчений лікар зі стажем понад 29 років.

Це був винятковий за своєю важливістю майстер-клас, тому що Владислав Яковенко застосував технологію штучного інтелекту для дослідження органів шлунково-кишкового тракту.

У семінарі взяли участь лікарі-ендоскопісти, онкологи, хірурги і керівники клінік із різних регіонів України. Окрім спеціалістів із Кропивницького і області, нашими гостями були фахівці з Дніпропетровська, Одеси, Кривого Рогу.
Учасники семінару прослухали лекцію доктора Яковенка «Ендоскопічний скринінг раку шлунку і кишківника» і отримали можливість побачити «живу» хірургію — пряму трансляцію з операційної гастроскопії та колоноскопії з використанням експертної системи ендоскопічної візуалізації Eluxeo зі штучним інтелектом. Паралельно відбувалася трансляція на нашому каналі YouTube.

«Ендоскопічна діагностика ранніх форм раку шлунку і кишківника з використанням штучного інтелекту дозволяє значно підвищити якість обстеження, кількість виявлених новоутворень, і, таким чином, суттєво знизити ризик розвитку раку кишківника і раку шлунку», — зазначив Владислав Яковенко.

Рак шлунку і кишківника — хвороби, які часто виявляють на пізніх стадіях. Як підкреслив доктор Яковенко, новітні технології дозволяють втрутитися в процес на етапі передракових змін або на етапі раннього раку, коли можна вилікувати пацієнта без травматичної операції, подальшої хіміотерапії, опромінення і зберегти людині якість життя.

Це був перший етап циклу науково-практичних семінарів із застосування інноваційних методів в ендоскопії. У найближчий час на базі нашої клініки пройдуть ще два заходи з проведенням більш складних втручань, використанням тренінгових технологій і найдосконалішого ендоскопічного обладнання.

У лікарів-учасників знов буде унікальна можливість підвищити рівень професіоналізму, поглибити знання, удосконалити навички ендоскопічного скринінгу.

Задати питання