Вижити при раку: чому це вдається все більшій кількості пацієнтів?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Вижити при раку: чому це вдається все більшій кількості пацієнтів?

Щороку онкологи світу підводять підсумки боротьби з раком. Американське онкологічне товариство озвучило офіційну новину про те, що з 1991 по 2017 рік смертність від раку в США знизилася на 29%. Це означає, що за 26 років вдалося уникнути практично 3 мільйонів випадків смерті від онкологічних захворювань. Давайте розберемося з деталями.

За останню чверть століття істотно знизився рівень смертності від таких 4 найбільш поширених онкологічних захворювань, як рак легені, молочної залози, простати і колоректальний рак. Зниження рівня куріння позитивно позначилося на захворюваності та лікуванні різних видів раку (онкологічні захворювання горла, ротової порожнини, простати і легких). Досягти високих показників виживання також вдалося багато в чому завдяки успіхам в ранньому виявленні захворювань і їх своєчасному ефективному лікуванню. Онкологи встановили, що ризик виникнення агресивних форм раку з досить великою ймовірністю зростає разом з появою зайвої ваги і надмірним вживанням алкоголю.

Що говорить статистика про рак легені?

  • Кожна 4 смерть від онкологічного захворювання відбувається з причини раку легені.
  • З 1990 по 2017 роки смертність від цього діагнозу знизилася на 51% у чоловіків, а з 2002 по 2017 роки — на 26% у жінок.
  • З 2013 до 2017 роки частота нових випадків раку легенів знижувалася на 5% за рік у чоловіків і на 4% за рік у жінок.

Статистика для інших поширених онкозахворювань

  • Виживання при раку молочної залози збільшилося на 40% з 1989 по 2017 роки серед жінок.
  • Виживання при раку простати підвищилося на 52% з 1993 по 2017 роки серед чоловіків.
  • Виживання при колоректальному раку покращилося на 53% з 1980 по 2017 рік серед чоловіків і на 57% з 1969 по 2017 рік серед жінок.
  • У чоловіків з 2007 по 2014 рік діагноз колоректального раку ставився значно рідше. Також і відсоток захворюваності на рак простати залишився на незмінному рівні.
  • За останні кілька десятиліть загальний показник нових випадків захворювання на рак у жінок залишався приблизно тим самим. Рак легенів зустрічався все рідше, колоректальний рак призупинив свій ріст. Рівень захворювання на рак молочної залози дещо збільшився, приблизно на 0,3% за рік з 2004 року. Це пов’язують з підвищенням рівня ожиріння і зниженням коефіцієнта фертильності.
  • П’ятирічна відносна виживаність при раку, діагностована з 2009 по 2015 рік, склала 67%.
  • Виживання при раку покращилося з середини 1970-х років для всіх найбільш поширених видів раку, окрім раку шийки матки та ендометрію.

Досягнення в лікуванні на благо виживання

Найбільших успіхів у зниженні смертності від раку досягли в роботі з раком шкіри (меланомою). Частково це вдалося завдяки імунотерапевтичним препаратам Yervoy (іпілімумаб) та Zelboraf (вемурафеніб).

«Виживання при раку легенів і меланоми підвищується разом з успіхами в розробках нових методів лікування за останнє десятиліття, такими, як імунотерапія, — сказав Вільям Канц, головний лікар і науковий співробітник Американського онкологічного товариства. — Вони доводять усім нам, як швидко розширюється ця область досліджень і дає реальну надію онкопацієнтам».

Імунотерапія зрушила з місця ситуацію з лікуванням метастатичного раку легенів, деяких типів лейкемії та лімфоми. Наприклад, завдяки інгібіторам тирозинкінази відносна 5-річна виживаність для хворих на хронічний мієлоїдний лейкоз збільшилася з 22% (показник середини 1970-х років) до 70% (з 2009 по 2015 рік).

Закликаємо вас дбайливо ставитися до власного здоров’я і вчасно звертатися до фахівців. Виявлення онкологічних захворювань саме на ранніх стадіях дозволяє прожити значно довше, ніж при виявленні раку на пізніх етапах.

Інформація з джерела — https://www.cancer.org/latest-news/facts-and-figures-2020.html?fbclid=IwAR0RnJWGn4ySzTxSh8T2zrxEZYrppD0GnzIaxHOUtW9IKfJVZcwLNm__h94

Задати питання