Як адаптуватись до онкологічного діагнозу?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Як адаптуватись до онкологічного діагнозу?

Складно пристосуватись, коли всередині вирує шок. Він є нормальною реакцією організму, яка допомагає впоратись зі стресовою ситуацією. В цей час дуже важливо мати підтримку — людину, яка буде поруч🫶. Це може бути партнер, близька людина, родич, друг або психолог.

Пацієнта переповнюють важкі емоції, на які потрібно м’яко відреагувати та прийняти. Також діагноз сприймається по-різному: його оцінюють іноді як виклик, деколи як головну загрозу здоров’ю та життю, часто шкодують, відчувають втрату або поразку, впадають у заперечення.

Зазвичай після почутого пацієнт питає сам у себе: наскільки велика загроза? що з цим робити? який прогноз на майбутнє?

Багато хто виявляє бойовий дух, щойно дізнавшись про хворобу. Реакції можуть бути різними: уникнення та заперечення аж до крайнього фаталізму. Деякі пацієнти відчувають безпорадність або безнадійність, часто тривожну занепокоєність.
Отже, дуже важливо, як людина дізнається про діагноз, як відреагує на важкі емоції та яку фахову підтримку отримає. Саме від цього залежить у майбутньому спосіб її адаптації до захворювання та етапів його лікування.

Бережіть себе! За потреби телефонуйте та отримайте таку необхідну підтримку від нашого психолога Яніни Петренко — 0 800 33 75 57.

Задати питання