Головна/Як адаптуватись до онкологічного діагнозу?
11.04.2024

Як адаптуватись до онкологічного діагнозу?

Складно пристосуватись, коли всередині вирує шок. Він є нормальною реакцією організму, яка допомагає впоратись зі стресовою ситуацією. В цей час дуже важливо мати підтримку — людину, яка буде поруч . Це може бути партнер, близька людина, родич, друг або психолог.

Пацієнта переповнюють важкі емоції, на які потрібно м’яко відреагувати та прийняти. Також діагноз сприймається по-різному: його оцінюють іноді як виклик, деколи як головну загрозу здоров’ю та життю, часто шкодують, відчувають втрату або поразку, впадають у заперечення.

Зазвичай після почутого пацієнт питає сам у себе: наскільки велика загроза? що з цим робити? який прогноз на майбутнє?

Багато хто виявляє бойовий дух, щойно дізнавшись про хворобу. Реакції можуть бути різними: уникнення та заперечення аж до крайнього фаталізму. Деякі пацієнти відчувають безпорадність або безнадійність, часто тривожну занепокоєність.
Отже, дуже важливо, як людина дізнається про діагноз, як відреагує на важкі емоції та яку фахову підтримку отримає. Саме від цього залежить у майбутньому спосіб її адаптації до захворювання та етапів його лікування.

Бережіть себе! За потреби телефонуйте та отримайте таку необхідну підтримку від нашого психолога Яніни Петренко — 0 800 33 75 57.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху