Як не потрапити на лікарняне ліжко?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Як не потрапити на лікарняне ліжко?

Світові онкологи сходяться на думці про те, що вклад різних факторів ризику у виникнення важкого недугу нерівнозначний.
Наприклад, усунення такого чинника, як «погане харчування», здатне знизити ризик на 2%, перехід до активного способу життя — на 3%, відмова від зловживання алкоголем — більш ніж на 5,5%.

До найбільш небезпечних факторів ризику відносяться ожиріння, позбавившись якого можна знизити ймовірність розвитку пухлин майже на 8%. Проте, перше місце зі значним відривом займає куріння — усунення чи модифікація цього чинника ризику дозволяє запобігти 19% онкозахворювань. Це справедливо не тільки для раку легені, але і для 15 інших форм злоякісних пухлин — від, наприклад, пухлин губ та язика до сечового міхура.

Важливо: рівень і швидкість зниження ризику різні для різних новоутворень, але найбільше зниження спостерігається протягом приблизно 5 років після відмови від куріння.
Що стосується ризику розвитку онкохвороб через надмірне споживання алкоголю, то помірне вживання алкоголю (менше 20 грамів у середньому за добу — келих вина щодня) дало 13,9% усіх випадків «п’яного» раку. За даними ВООЗ, алкоголь призвів до 568 700 випадків раку у чоловіків та 172 600 — у жінок (дані за минулий рік).

Цікавий факт: Приблизно 10-15% випадків раку легені не пов’язані з курінням, тож він зустрічається навіть у тих людей, хто ніколи не палив або палив пасивно.
Доведено, що тільки 5-10% всіх випадків раку пов’язані зі спадковістю. Більшість випадків раку розвиваються внаслідок спонтанної генетичної мутації у клітинах під впливом перелічених вище факторів.

Радимо знизити ризики появи захворювань максимально, відмовившись від поганого харчування, малорухливого способу життя, зловживання алкоголем і цигарками. Адже усунення кожного з чинників дає вам більше шансів залишатися здоровим!

Задати питання