Як проходить лікування методом томотерапії?

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Як проходить лікування методом томотерапії?

Перед тим, як приступити до лікування за допомогою методу томотерапіі, лікарська команда складає план з використанням тривимірних зображень. Ці зображення виробляються за допомогою застосування різних технологій сканування (таких як томографія і магнітно-резонансна терапія) і спеціального ПО; всі вони допомагають визначити розмір і форму кожної пухлини, а також відстань до суміжних з нею чутливих органів і тканин.

Потім лікар призначає дозу опромінення для даної пухлини, а також допустимі рівні опромінення суміжних з нею здорових тканин. Система томотерапіі розраховує приблизну модель, спрямованість і інтенсивність пучків випромінювання, виходячи з призначеної дози опромінення.

День лікування методом томотерапіі

Після реєстрації на курс щоденного лікування, вас направлять до кабінету проведення сеансу томотерапіі, де фахівець з променевої терапії допоможе вам розташуватися на процедурний стіл системи томотерапіі. Швидше за все, ви будете лежати на спині, а ваш терапевт одягне на вас спеціальний пристрій для того, щоб забезпечити вам комфорт і нерухомість під час лікування.

При необхідності візуалізації, стіл один раз проводять через кільце для щоденної візуалізації за допомогою CTrueтм. На підставі КТ-зрізів, терапевт може оптимізувати ваше становище за допомогою незначного регулювання процедурного столу. Потім він ще раз проводить кушетку через кільце, в цей раз – більш повільно, і система томотерапіі генерує денну дозу опромінення.

tomotherapy treatment

Чого очікувати від процедури лікування методом томотерапіі?

Стандартний курс променевої терапії передбачає щоденні сеанси з понеділка по п’ятницю. Кількість сеансів залежить від кожного окремого випадку. В середньому, повний денний сеанс томотерапіі триває 10-20 хвилин, з моменту, коли ви заходите в кабінет томотерапіі, і до того часу, коли ви йдете. Сюди входить як час, необхідний для щоденної візуалізації за допомогою томографії, так і час, необхідний для сеансу лікування (час включення апарату променевої терапії). Час, що залишився використовується для налаштування параметрів і коригування розташування.

Сеанси томотерапіі атравматично. За відчуттями вони схожі на сеанси проведення комп’ютерної томографії або рентгена. Ви будете чути приглушений шум і клацання системи під час роботи – в процесі її налаштування на ваш персоналізований план лікування – але власне сеанс лікування протікає в комфортній і спокійній обстановці.

Томотерапія і пухлина

Метод томотерапіі полягає в обробці пухлини точно розрахованої дозою іонізуючого випромінювання для лікування раку та інших захворювань на підставі призначень радіаційного онколога. За словами людей, які проходили лікування за допомогою томотерапіі, у багатьох випадках спостерігається зниження побічних ефектів у порівнянні з традиційними формами променевої терапії. Як заявляють радіаційні онкологи, завдяки можливості більш точно фокусувати пучки випромінювання, у них з’явилася можливість лікувати пацієнтів з рецидивуючими раковими захворюваннями, які вже проходили лікування.

Радіаційні онкологи мають досвід лікування багатьох видів ракових захворювань за допомогою системи томотерапіі, починаючи поширеними і закінчуючи складними видами раку.