Як відволіктись від ролі пацієнта і знайти себе в ролі відпочиваючого

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Як відволіктись від ролі пацієнта і знайти себе в ролі відпочиваючого
досуг-онкопациентов

Одужання приходить не тільки разом із дієвими препаратами, новими методиками, допомогою лікарів, але і з цікавим дозвіллям. Організацією таких релаксаційних заходів для клієнтів центру TomoClinic займається психолог Яніна Петренко.

Спочатку вона контактує з лікарем кожного пацієнта для того, щоб з’ясувати, чи відсутні будь-які протипоказання для невеликих фізичних навантажень. Адже прогулянки містом та корисне різноманітне дозвілля на свіжому повітрі дають пацієнтам додаткові ресурси для боротьби з хворобою. Якщо лікарі не мають заперечень, а пацієнт відкритий до пропозицій, психолог проводить опитування, хто і як бажає з користю провести вільний час в Кропивницькому.

Зокрема, на минулих вихідних пацієнти мали невеличку екскурсію: пройшли вулицею Архітектора Паученко від театру корифеїв ім. М. Кропивницького, ознайомилися з пам’ятками архітектури, дізналися про великих людей, що жили і працювали в нашому місті. Для групи з 6 пацієнтів ми також організували комфортний переїзд до центра міста і назад до клініки.

Яніна Петренко: «Як правило, екскурсія містом на чолі з гідом триває недовго — вільна годинка або півтори є майже у кожного пацієнта, особливо під час курсу радіотерапії в клініці. У найближчому майбутньому я хочу запропонувати клієнтам короткі мандрівки за місто — поруч є ферма натуральних сирів «Лісова Коза», культурна пам’ятка Хутір Надія та цікаві природні локації в області. Ще й погодні умови хотілося б враховувати, щоб такий відпочинок був виключно на радість, на користь і не зашкодив здоров’ю. Восени, навесні та взимку можна відвідати перший професійний в Україні Кропивницький академічний музично-драматичний театр».

Нещодавно, в травні, коли в Кропивницькому зацвітали мільйони тюльпанів, психолог TomoClinic організувала для наших пацієнтів невеличку прогулянку місцевим дендропарком. Раді отримувати лише добрі відгуки щодо таких міні-мандрівок та бачити щастя у ваших очах!

Задати питання