Яким був для нас 2020-й? Нові відділення, нові напрямки, нові послуги

Оncological Center TomoClinic>Наші новини та статті>Яким був для нас 2020-й? Нові відділення, нові напрямки, нові послуги
Tomoteam

Пандемія COVID-19 стала викликом не тільки для економіки нашої країни, але й для медицини. Ми прийняли виклик, і нам є чим пишатися. Здоров’я пацієнтів для нас завжди було, є і залишається головною цінністю. Тому, при здійснюванні безпрецедентних заходів безпеки, ми продовжували розвиватися.

У 2020 році відкрили відділення хірургії, яке оснащене новітнім обладнанням. У відділенні наші фахівці проводять всі види операцій, у тому числі лапароскопічні (без великих розрізів) і онкопластичні зі збереженням об `єму і форми грудей при лікуванні раку молочних залоз.

У рутинну практику впровадили біопсію сторожових лімфовузлів — хірургічну процедуру, яка дає можливість визначити, вражені вони метастазами чи ні. Це означає, що при «негативному» (без пухлинних клітин) сторожовому, не потрібно видаляти додаткові лімфатичні вузли. Тобто біопсія допомагає уникнути більш масштабного хірургічного втручання, що включає видалення багатьох лімфатичних вузлів. Зокрема, жінці, яка проходить лікування від раку грудей, не доведеться відчувати наслідки післяопераційної травми, такі як лімфостаз (набряк) руки.

У минулому році відбулася ще одна значна і важлива подія — центр став учасником програми клінічних досліджень. Для пацієнтів — це можливість отримати без оплати особистими коштами передове і дуже дороге лікування, доступ до якого у звичайній практиці поки обмежений.

Тут ми хочемо відзначити два головні моменти. Людям, які потребують лікування, клінічні дослідження дають надію і високі шанси на одужання, а для нас їх проведення — величезна честь і міжнародне визнання високого рівня клініки: відповідності обладнання і якості онкологічної допомоги світовим стандартам, що дозволяють проводити такі дослідження.

Стартувавши з клінічних досліджень з лікування раку легень, ми розширили список: додали рак сечового міхура і рак органів голови-шиї. У цьому році плануємо охопити ще ряд серйозних захворювань.

Досягненням минулого року став і запуск у роботу другого діагностичного трейлера, в якому жінки проходять мамографію, отримують консультацію лікаря-мамолога, а чоловіки і жінки можуть перевірити стан шкіри і проконсультуватися з досвідченим дерматологом. Тепер діють два трейлери «Мобільна консультація», один з яких знаходиться в центрі Кропивницького, а другий «подорожує» по області, і наші фахівці надають допомогу мешканцям навіть найвіддаленіших районів Кіровоградщини.

Варто відзначити ще один підсумок року. В умовах, коли кордони держав закрилися, багато пацієнтів, які раніше виїжджали для лікування в інші країни, звернулися в наш центр.

Вони отримали можливість порівняти і зізналися, що ті вояжі були абсолютно не раціональними. Пацієнти пройшли у нас точно таке ж лікування, як в Європі, в Ізраїлі або в США: з використанням світових протоколів і обладнання експертного класу, а поруч з ними лікарі, які за рівнем кваліфікації ні в чому не поступаються закордонним.

Ми впевнені, що головний урок 2020 року — йти до намічених цілей, навіть під час кризи використовувати всі можливості і розвиватися за основним принципом «все для пацієнта».

Задати питання